al was het weder ook iets beter dan in de vorige maanden. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht. Geen werkloosheid.

Fabricage van briquetten.

Alfen (K. v. A.). Geen verlevendiging. Er heerschte de gewone zomerslapte, zonder bepaalde gevolgen. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op. Geen werkloosheid.

XI. Bewerking van metalen.

(Métaux.)

Goud- en zilversmeden.

Amsterdam (K. v. A. Metaal- en Houtbew.). Slapte in verband met het seizoen (uitstedigheid van ingezetenen).

Arnhem (K. v. A. Bouwbedr.). De toestand voor goudsmeden bleef normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Dordrecht (K. v. A. Bouwbedr.). Er bleef geregeld werk. Geen vraag en geen aanbod van werkkrachten en evenmin werkloosheid.

Gouda (K. v. A. Bouwbedr.). In het goudsmidsbedrijf bleef slapte heerschen wegens den invoer van luxe-artikelen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (K. v. A. Bouwbedr.). De toestand bleef stationnair: geen slapte of werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Haarlem (K. v. A. Metaal- en Houtbew.). Noch slapte, noch verlevendiging. De toestand bleef gewoon. Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor en werkloosheid evenmin.

's-Hertoqenbosch (K. v. A. Bouwbedr.). Goud- en zilversmeden hadden geregeld flink werk. Behalve eenige vraag naar jeugdige werklieden in het goudsmidsbedrijt was er vraag noch aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Rotterdam (K. v. A Metaal- en Houtbew.). Goudsmeden ondervonden de gewone zomerslapte, zonder dat verlevendiging viel waar te nemen. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag, doch er heerschte geen werkloosheid.

Utrecht (K. v. A. Bouwbedr.). In het goudsmidsbedrijf heerschte geen drukte, doch van bijzondere slapte was evenmin sprake: er was regelmatig werk. Het aanbod van werkkrachten overtreft steeds de vraag. Geen werkloosheid.

Metaalbewerking (algemeen).

Amersfoort (K. v. A. Bouwbedr.). Metaalbewerkers ondervonden noch slapte, noch vermeerdering van drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten, evenals in Juli. Geen werkloosheid.

Amsterdam (K. v. A. Drukkersbedr.). In de lettergieterij was, evenals de laatste

iaren steeds het geval was, overvloedig werk.

(K v. a. Metaal- en Houtbew.). In den toestand der metaalwarenfabricage

kwam sedert Juni, toen er verlevendiging viel waar te nemen, geen verandering. Koper- en blikslagers ondervonden slapte.

Arnhem (K. v. A. Bouwbedr.). Bij koperslagers bleef de toestand normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Bussum (K v. A. Bouwbedr. te Hilversum). Voor metaalbewerkers bleef de toestand normaal. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op. Geen werkloosheid.

Delft (Kv A Bouwbedr.). Blikemballagefabriek. De toestand was in Augustus nog even gunstig als in Juli, doch thans verwacht men, dat binnenkort een slappere tijd zal aanbreken. Geen vraag en slechts eenig aanbod van werkkrachten Geen werkloosheid. . ,

Fabriek van koper- en zinkwerken. De in de beide vorige maanden geconstateerde slapte duurde voort. Verder ontslag van werklieden vond echter sedert de vorige opgave niet plaats. Geen vraag naar werkkrachten, maar wel eenig aanbod (niet meer dan in Juli). Eenige werkloosheid.