Arnhem (B.). De slapte duurde onverminderd voort: de arbeidsduur bleef 9 uur per dag. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Er waren werkloozen, die geldelijk gesteund werden uit werkloozenfondsen.

Breda (B.). Er was voldoende werk. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op, evenals in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Bussum (Hilversum B.). Geen slapte, doch evenmin vermeerdering van drukte. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen ongeveer tegen elkander op, voor zoover de Bussumsche gezellen betreft, doch er boden zich ook werklieden van elders aan, die niet geplaatst konden worden. Geen werkloosheid.

Dordrecht (B.). Ook in September heerschte er slapte, zonder gevolgen voor de werklieden. Geen vraag en evenmin aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Enschede (B.) Geen slapte. Er viel verlevendiging waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Gouda (B.). Er viel noch slapte, noch verlevendiging waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (B.). Tengevolge van het seizoen en de heerschende crisis hield de slapte voor meubelmakers onverminderd aan, zoodat werklieden ontslagen werden en de arbeidsduur verkort werd. In de grootste zaak werd slechts 8 uur per dag gewerkt. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan in Augustus en overtrof de vraag. Het juiste aantal werkloozen is der Kamer niet bekend. De georganiseerde gezellen, die geen werk hebben, ontvangen ondersteuning uit de werkloozenkas der vakvereeniging.

De toestand voor stoelenmakers onderging sedert de vorige maand geen verandering: geen slapte of werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Haarlem (Mh.). Geen slapte. Er viel eenige verlevendiging waar te nemen. De meerdere drukte gaf geen aanleiding tot uitbreiding van personeel. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, maar er heerschte geen werkloosheid.

Den Helder (B.). De toestand bleef onveranderd: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

's-Hertogenbosch (B.). Noch slapte, noch verlevendiging. Geen vraag of aanbod van werkkrachten, evenmin als in Augustus. Geen werkloosheid.

Hilversum (B.). Behalve in één fabriek, waar drukte heerschte, is de toestand sedert de vorige maand aanmerkelijk slechter geworden. Er viel in September seizoenslapte, gepaard gaande met ontslag van werklieden en verkorting van den arbeidsduur, waar te nemen. De verhouding tusschen vraag en aanbod van werkkrachten was ongunstiger dan in Augustus: het aanbod overtrof thans de vraag. De werkloosheid bedroeg naar schatting ± 8 pCt.

Kampen (B.). Geen verlevendiging. Matig werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Middelburg (Bb.). Gedurende de afgeloopen maand was het niet druk. Tot ontslag van werklieden werd evenwel niet overgegaan. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Rotterdam (Mh.). Meubelmakers. De groote werkplaatsen en fabrieken hielden voldoende werk, doch in de kleine ondernemingen ontstond slapte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Tafelmakers. De toestand was vrij slecht. In de maand September treedt gewoonlijk de najaarsdrukte in, doch ditmaal bleef deze geheel uit. in de meeste ondernemingen werd de arbeidsduur ingekort en in verschillende zaken werden gezellen ontslagen. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag en er heerschte werkloosheid (omvang niet bekend).

Schiedam (B ). Bedden- en meubelmakers ondervonden geen verlevendiging, doch hadden evenmin over slapte te klagen. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag. Geen werkloosheid

Sittard (K. F.). Slapte, doordat vele arbeiders uit de naburige gemeenten, die geregeld in Duitschland gaan werken en nu terugkeeren, aldaar weinig verdiend hebben. Voor de werklieden had de mindere drukte tot dusver nog geen nadeelige gevolgen. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, doch er heerschte geen werkloosheid.