Enschede (B). Aardwerkers ondervonden noch slapte, noch verlevendiging. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, doch er heerschte geen werkloosheid.

Gouda (B). In het aardwerkersbedrijf bleef het slap (weinig werk). Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag, doch er heerschte geen werkloosheid.

Groningen (B). Tengevolge van het seizoen en de nog steeds heerschende crisis hield de slapte voor grondwerkers en heiers onverminderd aan, zoodat werklieden ontslagen werden en de arbeidsduur verkort werd. In den regel wordt thans gewerkt van licht tot donker. Het aanbod van werkkrachten was even groot als in September en overtrof de vraag. Er waren naar schatting ongeveer 60 werkloozen, die trachtten in andere bedrijven werk te vinden.

's-Hertogenbosch (B). In den toestand voor grondwerkers kwam sedert de vorige maand, toen er nog al levendigheid viel waar te nemen, geen verandering.. Vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in September. Geen werkloosheid.

Hilversum (B). Wegens de uit te voeren rioleeringswerken hadden aardwerkers nog behoorlijk werk. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen over het algemeen tegen elkander op en werkloosheid kwam slechts sporadisch voor. Het gerucht loopt, dat de boven bedoelde werkzaamheden, waarbij bijna 80 man werkzaam zijn, den 15en November zullen worden gestaakt. Mocht dit zoo zijn, dan is de toekomst voor de betrokken werklieden ver van rooskleurig te noemen; voor hen zou het dan beter zijn geweest, indien men dezen arbeid niet in den zomer, doch uitsluitend gedurende de wintermaanden had laten verrichten.

Nijmegen (B). De toestand voor aardwerkers en baggerlieden was normaal: geen slapte of werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Schiedam (B). Door de uitvoering van enkele werken hield de reeds vroeger geconstateerde verlevendiging voor aardwerkers aan, zoodat meer werklieden werden aangenomen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Vlissingen (B). Aardwerkers ondervonden noch slapte, noch verlevendiging. De arbeidsdag werd teruggebracht op 6'/2 v.m.—5l/2 n.m., in verband met het korten van de dagen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Steenhouwers.

Amersfoort (B). Er was middelmatig werk, zonder dat verlevendiging viel waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Arnhem (B). Daar er meer bestellingen inkwamen, ondervonden steenhouwers verlevendiging, zoodat er thans drukte heerschte. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht. Geen werkloosheid.

Breda (B). De toestand was vooruitgaande en thans gunstig te noemen. Er werden meer werklieden aangenomen. Vraag en aanbod van werkkrachten bleven tegen elkander opwegen. Geen werkloosheid.

Bussum (Hilversum B). De toestand bleef normaal. Er was nog behoorlijk werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Dordrecht (B). Zoowel steenhouwers als steen- en marmerzagers hadden voldoende werk. Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor. Er heerschte geen werkloosheid. Wel werden er een 2-tal steenhouwers ontslagen, doch dezen slaagden er in, elders werk te vinden.

Gouda (B). Door het inkomen van vele bestellingen uit omliggende gemeenten duurde de in de vorige maand geconstateerde verlevendiging voort. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (B). Door onbekende oorzaak viel er eenige verlevendiging waar te nemen, zoodat meer werklieden werden aangenomen. Het aanbod van werkkrachten was kleiner dan in September en gelijk aan de vraag. Geen werkloosheid.

Den Helder (B). De toestand bleef dezelfde: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.