's-Hertogenbosch (B). Er bleef nog al levendigheid heerschen. Vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Hilversum (B). De toestand bleef normaal. Er was nog behoorlijk werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Kampen (B). Gedurende de afgeloopen maand viel eenige vooruitgang te constateeren: er was thans weder geregeld werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Leeuwarden (K). Daar er geen belangrijke werken werden uitgevoerd, heerschte er nog slapte. Het personeel, dat in vasten dienst is, ondervond daarvan geen andere gevolgen dan dat de arbeidsduur verkort werd; avondwerk kwam niet voor. Er was zoo goed als geen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Leiden (B). Er trad slapte in, zoodat de arbeidsduur verkort werd. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond, evenals in vorige maanden, evenwicht. Werkloosheid heerschte er niet. Het personeel is grootendeels in vasten dienst.

Nijmegen (B). De toestand bleef stationnair. Geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Rotterdam (B). De toestand was middelmatig te noemen. In verband met den geringen aanbouw is er weinig nieuw werk. Het aanbod van werkkrachten was iets grooter dan de vraag en er heerschte eenige werkloosheid.

Schiedam (B). Het bleef onveranderd slap, maar werkloosheid heerschte er niet. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag.

Straatmakers.

Amersfoort (B). Noch slapte, noch verlevendiging. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Dordrecht (B). Ook in October bepaalden de werkzaamheden zich hoofdzakelijk tot werken, door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd.

Enschede (B). De slapte hield onverminderd aan. Het aanbod van werkkrachten overtrof aanmerkelijk de vraag en er heerschte eenige werkloosheid Middelen tot leniging van de nadeelige gevolgen der werkloosheid werden niet aangewend.

Gouda (B). Er viel noch slapte, noch verlevendiging waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (B). Straatmakers en straatstampers. De toestand onderging sedert de vorige maand geen verandering: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Nijmegen (B). De toestand was gewoon: geen slapte of werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Schiedam (B). Door de uitvoering van enkele werken hield de reeds vroeger geconstateerde verlevendiging aan, zoodat meer werklieden werden aangenomen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Vlissinaen (B). De werkzaamheden namen toe en van slapte of werkloosheid was geen sprake. De arbeidsdag werd teruggebracht op 6'/2 v.m— 5'/2 n.m. in verband met het korten van de dagen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Opzichters en teekenaars.

Breda (B). Nog steeds heerschte er slapte, zonder dat verlevendiging intrad. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag in even sterke mate als in September. Geen werkloosheid.

Enschede (B). Noch slapte, noch verlevendiging. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Geen werkloosheid.

Groninqen (B). Tengevolge van het seizoen en de nog steeds heerschende crisis hield de slapte onverminderd aan, zoodat ontslag van personeel en verkorting van den arbeidsduur voorkwamen. Het aanbod van werkkrachten was even groot als in September en overtrof de vraag. Er was een enkele werklooze.

Kampen (B). Er was flink werk in verband met te ontwerpen plannen, o.a.