Schiedam (B). Door de uitvoering van enkele werken hield de reeds vroeger geconstateerde verlevendiging voor aardwerkers aan, zoodat meer werklieden werden aangenomen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Vlissingen (B). In het aardwerkersbedrijf was nog steeds druk werk. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bleef evenwicht bestaan en werkloosheid kwam niet voor.

Steenhouwers.

Amersfoort (B). Er was middelmatig werk, evenals in October. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Arnhem (B). De toestand was normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Breda (B). De gunstige toestand, die de vorige maand intrad, handhaafde zich. Vraag en aanbod van werkkrachten bleven met elkander in evenwicht en er heerschte geen werkloosheid.

Bussum (Hilversum B). De toestand bleef normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Dordrecht (B). Steenhouwers hadden het vrij druk, echter zonder bepaalde gevolgen voor het personeel. Steen- en marmerzagers hielden voldoende werk. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Gouda (B). Noch slapte, noch verlevendiging. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

's-Gravenhage (B). Het was druk.

Groningen (B). Er ontstond slapte als gevolg van het seizoen en de nog steeds heerschende crisis. De arbeidsdag werd ingekort: men werkt thans van licht tot donker. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht en er heerschte geen werkloosheid.

Den Helder (B). De toestand bleef dezelfde: geen slapte of werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

's-Hertogenbosch (B). Er bleef nog al levendigheid heerschen. Vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Hilversum (B). De toestand bleef normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Kampen (B). Er was middelmatig werk. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op en directe werkloosheid heerschte er niet, indien men een enkel geval van een arbeider, die door het overlijden van zijn patroon zonder werk geraakte, buiten beschouwing laat.

Leeuwarden (K). Er was zeer weinig werk (weinig bestellingen). Het vaste personeel ondervond hiervan geen ander gevolg dan dat thans niet meer bij kunstlicht gewerkt wordt. Geen vraag naar werkkrachten en slechts van tijd tot tijd eenig aanbod. Geen werkloosheid.

Nijmegen (B). De toestand bleef normaal: noch slapte, noch drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Rotterdam (B). De toestand was niet onbevredigend te noemen. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen vrijwel tegen elkander op.

Schiedam (B). Het bleef onveranderd slap, maar werkloosheid heerschte er niet. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag.

Straatmakers.

Amersfoort (B). Er trad slapte in, gevolgd door ontslag van werklieden. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag en er heerschte werkloosheid.

Dordrecht (B). Ook in November bepaalden de werkzaamheden zich hoofdzakelijk tot werken, door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd.

Enschede (B). Straatmakers ondervonden verlevendiging, zoodat geen slapte meer heerschte. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, maar werkloosheid kwam niet voor.