Binnen- en buitenlandsche trek.

(Migration.)

Landverhuizing-.

(Migration.)

De tabel op blz. 742 en 743 bevat de laatst bekende gegevens betreffende emigratie en immigratie, zooals deze door het Internationaal Arbeidsbureau zijn gepubliceerd.

Vakbeweging.

(Organisation patronale et ouvrière.)

Stichting Internationale van Ambtenaren en Onderwijzers.

(Fondation d'un Secrétariat International de Fonctionnaires et Instituteurs.)

In Juli 1923 werd te Weenen in beginsel besloten tot oprichting eencr Internationale van Ambtenaren en Onderwijzers, tot aansluiting waarbij organisaties uit Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk, Nederland en Tsje-oho-Slowakije zich bereid verklaarden. De definitieve oprichting dezer Internationale heeft in Mei j.1. te Parijs plaats gehad, waar nu ook organisaties uit Engeland, Ierland, Zweden en Roemenië vertegenwoordigd waren, die haar definitieve toetreding vóór 1 September e.k. bekend zullen maken.

De Internationale stelt zich noch op het standpunt van het I.V.V., noch op dat van de E.Y.I., doch zal zich wel in verbinding stellen met de Internationale van Arbeiders in Openbare Diensten en Bedrijven, de Internationale Federatie van Transportarbeiders (Spoorwegpersoneel) en de Internationale van Postpersoneel, teneinde een grondslag voor samenwerking en eventueele latere fusie te vinden. Deze 3 Internationalen staan wèl op het standpunt van het I. V. V.

Voorts werd besloten, geenerlei relaties aan te gaan met de op het standpunt van Moscou staande „Parijsche Onderwijzers-Internationale".

De nieuwe Internationale zal betrekkingen onderhouden met het Internationaal Arbeidsbureau te Genève.