zijn geweest, wordt jaarlijks zes dagen verlof met behoud van loon toegestaan, terwijl voor hen, wier werktijd gedurende het geheele jaar een zeveudaagsche is, dit verlof zeven dagen bedraagt. ,

Aan militieplichtigen wordt voor herhalingsoefeningen en landweerdiensten, tenzij de oproeping tot of de verlenging van deze militaire diensten en oefeningen het gevolg is van tekortkomingen in of buiten den dienst, gedurende den geheelen duur dezer oefeningen 3/i van het loon uitbetaald. Voor de jaarlijksche inspectiën wordt tot 6 uren verlof met behoud van loon toegestaan.

Bij huwelijk van den arbeider wordt (met inbegrip van ondertrouw) 11/1 dag, bij bevalling der eeht.genoote of begrafenis van familieleden tot den derden graad 1 dag vrij gegeven met behoud van loon.

Art. 6. Ingeval van ziekte of ongeval, waardoor de arbeider verhinderd is den bedongen arbeid ten volle te verrichten, wordt hem behoudens de uitzonderingen in het betreffende in art. 1 bedoelde reglement genoemd, gedurende 13 weken 3/4 van zijn loon verzekerd, tenzij de ziekte of het ongeval door zijn opzet of onzedelijkheid veroorzaakt of het gevolg is van eeu lichaamsgebrek, waaromtrent hij bij het aangaan der overeenkomst den werkgever opzettelijk valsche inlichtingen heeft gegeven, in welke gevallen geen loonbetaling plaats heeft.

Art. 7. Contractanten eenerzijds verbinden zich meerderjarige werklieden, die als zoodanig langer dan twee jaar onafgebroken in haar dienst werkzaam zijn geweest, slechts te ontslaan op gronden als bedoeld in art. !G39ju B. YV. of wegens gebrek aan werk in cene of meer afdeelingen. In het laatste geval zullen de het laatst in de brouwerij aangenomenen in die afdeeling het eerst ontslagen worden.

Als termijn van opzegging der dienstbetrekking voor bovenbedoelde arbeiders is zoowel voor de werkgeefster als voor den werknemer 2 weken bepaald, behalve in gevallen als in art. J 639jo B. W. bedoeld. De werkgeefster zal, indien de opzegging van hare zijde geschiedt, den werknemer gedurende deze 2 weken al dan niet kunnen doen arbeiden, zonder dat hem echter het loon over dien tijd kan worden onthoudeu, terwijl zij hem in ieder geval G dagen verlof met behoud van loon zal toestaan, teneinde hem in de gelegenheid te stellen, cene andere betrekking te zoeken.

Aan contractanten anderzijds wordt de bevoegdheid verleend, voor zoover de ontslagene lid der verecniging is, van een zoodanig ontslag in beroep te komen bij na te noemen scheidsgerecht, hetwelk, het ontslag ongegrond oordeelende, de bevoegdheid heeft aan den ontslagene, behalve het gedurende het geding gederfde loon, eene schadevergoeding toe te kennen van ten hoogste 26 weken loon, te verhalen op de betrokken contractante eenerzijds. Het opleggen van boete is in het onderhavige geval uitgesloten.

Art. 8. De contractanten eenerzijds verbinden zich gedurende den dunr van dit contract geeuerlei uitsluiting tegen contractanten anderzijds toe te passen.

Voorts verbinden zich contractanten eenerzijds, ingeval van uitsluiting, werkstaking of boycot in het brouwersbedrijf of in den bierhandel te Rotterdam, den patroon of patroons, die in deze actie betrokken zijn, niet te zullen steunen, zoolang dit ook niet door eenige andere brouwerij geschiedt.

Art. 9. De contractanten anderzijds verbinden zich tegen de contractanten eenerzijds geenerlei actie te zullen voeren, welke deze in haar bedrijf zou kunnen schaden.

Voorts staan de contractanten anderzijds tegenover de contractanten eenerzijds er voorin, dat hare leden zich eveueens van elke zoodanige actie zullen onthouden. Voor de toepasselijkheid van deze bepaling wordt als lid der vereenigingen beschouwd ieder die als zoodanig door de vereenigingen aan de contractanten eenerzijds is opgegeven, zoolang niet door den secretaris der betrokken vereeniging aan elk der contractanten eenerzijds schriftelijk kennis is gegeven van zijn uittreden uit de vereeniging.

Éindelijk staan de contractanten anderzijds tegenover de contractanten eenerzijds er voor in, dat hare leden hun arbeid volgens de wet, volgens deze overeenkomst alsmede volgens de in het betreffende, in art. 1 bedoelde reglement gestelde bepalingen zullen verrichten.

Art. 10. Contractanten anderzijds verbinden zich aan contractanten eenerzijds lijsten te verstrekken van de namen liarer leden en bij elke wijziging in het getal of de personen der leden, daarvan terstond aan de contractanten eenerzijds opgaaf te doen.

Art. 11. In geval van niet-nakoming der bij deze overeenkomst aangegane verbintenissen heeft ieder der contracteerende vennootschappen en vereenigingen het recht om zich deswege te beklagen bij na te melden scheidsgerecht.

De klacht wordt gericht tegen de-contractante, die voor de niet-nakoming volgens deze overeenkomst aansprakelijk is.

Evenwel heeft bij niet-nakoming der verbintenissen in art. 8 en 9 lid 1 en 2, iedere contractante der wederpartij het recht om het contract onmiddellijk schriftelijk aan de medecontractanten op te zeggen, onverminderd haar recht tot het eischen van boete bij het na te melden scheidsgerecht, hetwelk ook na zulk een opzegging in functie blijft.

Art. 12. De beoordeeling van beweerde niet-nakoming der bij deze overeenkomst aangegane verbintenissen wordt opgedragen aan een scheidsgerecht bestaande uit drie mannelijke, meerderjarige scheidsrechters, van welke de beide bij het geschil betrokken contractanten er ieder één benoemen, terwijl de derde, die tevens voorzitter zal zijn, wordt benoemd door de beide contractanten eenerzijds en de meerderheid der contractanten anderzijds gezamenlijk.

Op gelijke wijze worden drie plaatsvervangers benoemd.

De scheidsrechters en plaatsvervangers zullen niet aan het brouwersbedrijf of aan den bierhandel verbonden mogen zijn.