Slagerijen. Verlevendiging werd geconstateerd te Alfen, te Dordrecht in de paardenslagerijen (druk), te 's-Gravenhage en 's-Hertogenbosch in de spekslagerijen en te Rotterdam (vrij druk).

Overigens bleven alle verslagen melding maken van slapte of een gedrukten bedrijfstoestand, als gevolg voornamelijk van de duurte van het slachtvee.

In de exportslagerijen te Vlissingen was het deels slap, doch anderdeels was er geregeld werk.

Vraag en aanbod waren vrijwel gelijk, doch te Vlissingen overtrof het aanbod de vraag. G. w.

Alfen (Vg), Arnhem (Vg), Dordrecht (Vg),'s-Gravenhage (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), 's-Hertogenbosch (Yg), Leeuwarden (K), Leiden (Vg), Nijmegeu (Vg), Rotterdam (Vg), Schiedam (Vg), Utrecht (Vg), Vlissingen (B).

Zuivelfabrieken en melkinrichtingen. Dordrecht en Schiedam spraken van drukte en Rotterdam noemde het tamelijk druk (overwerk). Voorts constateerde Leiden een flinken omzet op de feestdagen, terwijl Arnhem, 's-Gravenhage, Groningen, Leeuwarden en Nijmegen den toestand normaal noemden.

Daarentegen rapporteerde Utrecht slapte.

Te Dordrecht, Rotterdam en Utrecht overtrof het aanbod de vraag, maar overigens was er evenwicht. Te Rotterdam kwam werkloosheid voor, maar zij was niet van beteekenis.

Arnhem (Yg), Dordrecht (Yg), 's-Gravenhage (Vg), Groningen (Vg), Leeuwarden (K), Leiden (Vg), Nijmegen (Vg), Rotterdam (Vg), Schiedam (Vg), Utrecht (Vg).

Kunstboterfabrieken. Drukte werd gerapporteerd door Dordrecht (meer personeel, overwerk) en Rotterdam (als voren). De overige verslagen noemden den toestand vrijwel normaal.

Te Dordrecht was meer vraag dan aanbod. Daarentegen overtrof te Rotterdam het aanbod van niet-vaklieden de vraag. Overigens bestond er evenwicht. Geen werklooze vaklieden.

Dordrecht (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), 's-Hertogenbosch (Vg), Nijmegen (Vg), Rotterdam (Vg).

Mineraalwaterfabrieken. Overal heerschte seizoenslapte (te 's-Gravenhage werd de arbeidsduur verkort).

Vraag en aanbod waren vrijwel gelijk, behalve te Utrecht, waar het aanbod grooter was. G. w.

Arnhem (Vg), Dordrecht (Vg), 's-Gravenhage (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), Leiden (Vg), Utrecht (Vg).

Branderijen, destilleerderijen en likeurstokerijen. Te Arnhem was de toestand gedrukt. Daarentegen was er druk werk te Dordrecht, Groningen, Leiden, Rotterdam en te Schiedam in destilleerderijen (wat den uitvoer betreft) en branderijen. Overigens was de bedrijvigheid normaal, bevredigend.

Vraag en aanbod waren vrijwel gelijk. G.w.

Arnhem (Vg), Dordrecht (Vg), 's-Gravenhage (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), 's-Hertogenbosch (Vg), Leiden (Vg), Rotterdam (Vg), Schiedam (Vg).

Bierbrouwerijen. 's-Gravenhage, Groningen, Maastricht en Rotterdam noemden den toestand voor den tijd van het jaar bevredigend, terwijl de overige verslagen seizoenslapte rapporteerden.

Vraag en aanbod waren vrijwel gelijk, uitgezonderd te 's-Gravenhage en Utrecht, waar meer aanbod was. G. w.

Arnhem (Vg), Dordrecht (Vg), 's-Gravenhage (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), 's-Hertogenbosch (Vg), Leiden (Vg), Maastricht (As), Rotterdam (Vg), Schiedam (Vg), Utrecht (Vg).

Azijnfabrieken. Te Schiedam was het nog druk, terwijl te Arnhem de toestand normaal genoemd werd en in de overige plaatsen seizoenslapte heerschte.

Vraag en aanbod gelijk. G. w.

Arnhem (Vg), Dordrecht (Vg), Groningen (Vg), Haarlem (Vg), Schiedam (Vg).

Drinkwaterleiding. Arnhem noemde den toestand normaal, terwijl Schiedam seizoenslapte constateerde. Vraag en aanbod gelijk. G. w.

Arnhem (B), Schiedam (Vg).

Tabaks- en sigarenindustrie. De slapte te Amsterdam nam sedert de vorige maand toe, waarvan de ongunstige toestand in de diamantindustrie een voorname oorzaak was; ontslag van vrij veel gezellen. Ook te Nijmegen ontstond in een enkele fabriek slapte (ontslag van 6 gezellen).

Overigens was er deels normaal, deels druk werk, zoodat hier en daar