De Bioscoop-Courant

Nadruk der artikelen uit dit blad, zonder toestemming van de Redactie, is verboden.

Belangrijke mededeelingen in zake den huidigen critieken toestand van....

„Doch voor alles, stel ons op de hoogte van den stand van zaken. Hoe is het met de beloofde statistieken, met het beloofde bondsorgaan, met de beloofde diploma's, met de Rijkskeuring, met de verhouding tot den grooten bond van theater-directie's, met. . . enz "

;,Gij Bestuurders, beschik a s. week eens over een pagina van de „Bioscoop-Courant" om te antwoorden, U kunt veel ontevredenheid wegnemen".

(De heer J F, MONIER in het Nummer van 10 October jl)

O, zoo, en daarom

(De tijden zijn duur, anders hadden we hier in beeld doen brengen „de wolk der Gewichtigheid" en flauwtjes er doorheen schijnend):

Hm! ^ | ^ Hm!

• • •

Ja, hoe verstouten we ons ook, om de rustige rust te verstoren.

Neen, er is geen wolkje aan de lucht, alles ademt vrede en rust. Niet in eenige plaats legt men den biscoop allerlei chicanes in den weg. In Alkmaar niet, noch in Den Helder, noch naar 't Westen uit, noch naar 't Zuiden.

Kunnen we niet met Vondel zeggen:

„Het is al boter tot den boom,

Men zingt al Pais en Vre".

Overal wordt het bioscoop-bedrijf als elk ander eerlijk ondernemen, wat volle vrijheid bij de wet gewaarborgd is, behandeld.

Er is geen sprake van weelde-belasting !

De hoofdstad krijgt geen bioscoop-commissie uit de burgerij, waarvan een der Dagelijksche Bestuurders een beslist anti-bioscoopman is.

Dus ook daar behoeven geen maatregelen genomen te worden, om elke chicaneering te voorkomen.

De Rijks-Commissie?... Gekheid!... 'n Zuiver eerebaantje, ze laten alles zoo het is en zullen zich enkel verdienstelijk maken, om te bewerken dat de film wat goedkooper over Hollandsch grens kan komen en wat billijker in eigen land kan geproduceerd worden, met als gevolg dat de bioscoop-entrée aanmerkelijk verlaagd

Hm ! Hm !

Dat artikel van Monier! ? Hm !..

Vreemd 1 Hm 1

Dat artikel van J. de R. ? Hm ! Ook vreemd I Gek geval!

Die „Bioscoop-Courant"?1 'n Vreemd blad, hm! Ze houden niet op, daar! Hoe gek ! ? Ons dacht zoo .. ? Wat willen ze toch eigenlijk?!... Hm!

Voor 'n jaar geleden en nog langer kletsten ze er al over in dat blad, hoe mal! 't Lijkt waarachtig of ze haast hebben!

Ja hm !

„Nu dan, mijnheeren !...

Hm!

Spreken is zilver en... hm!

Zwijgen is goud !"

Kinderfilms

Vertellingen = Sprookjes = Ontspanningsfilms

(waaronder vele gekleurde)

Bespreekt reeds thans uw programma voor de

St. Nicolaasweek.

FIRMA P. R. VAN DUINEN

Vertellingen

Ontspanningsfilms

FIRMA P. R. VAN DUINEN