bloemenbak en daarachter een grondkeerenden dito uit losse steenen! En toch ziet men dergelijke absurditeiten duizendmaal vaker dan de werken van architecten als Limburg (afb. 2), Kromhout (afb. 3), Dudok (afb. 6) e.a. Over toegangen naar de verschillende terrassen kunnen we kort zijn, ze worden in elk opzicht ontworpen in overeenstemming met

het hoofdgebouw en de terrasmuren, waarvan ik het „hoe” bij de lezers van Het Bouwbedrijf als bekend mag aannemen. De plaatsruimte laat niet toe eenige voorbeelden te geven van trappen in combinatie met rumemuren of wat grootscher aandoet; een ruïnesteunmuuir met trap uit klinkermetsielwerk. Alleen diene als afschrikwekkend voorbeeld afb. 7 waarbij commentaar overbodig is. Over taluds behoeven we na het voorafgaande evenmin lang uit te weiden, alleen zij opgemerkt, dat de werking van licht en schaduw aanmerkelijk minder is. Deze moet dus versterkt worden, wat kan geschieden door de taluds te bedekken met dicht kortgeschoren gazon, de top- en basishoek steeds strak van lijn te houden wat veel onderhoud vergt en evenwijdig met den bovenkant stevige hagen te projecteeren (afb. 9). Beplanting met een strook bloemen op 40 cm of meer afstand van den basisboek geeft over het algemeen goede resultaten, nimmer echter wanneer het talud zelf tot bloemenbed wordt ingericht, omdat elk verschil tusschen hoog en laag voor den beschouwer wordt gemaskeerd door de onregelmatige groeiwijze dezer planten.

BERICHTEN.

Men wordt verzocht alle correspondentie, zoowel betreffende de Redactie als de Administratie, uitsluitend te adresseeren aan „Het Bouwbedrijf”, Amaiia van Solmsstraat 2—B, Den Haag, zonder bijvoeging van persoonsnamen. □ Dit nummer is weder omvangrijker dan no. 2, dat op zijn beurt grooter was dan no. 1. Wij blijven bedacht op verdere uitbreiding en houden ons daarom aanbevolen voor medewerking, evenals voor wenschen van onze lezers ten aanzien van verdere uitbreiding. Bijdragen voor het volgende nummer worden gaarne tegemoet gezien vóór 1 October a.s. o Nummer 1 is ondanks de groote oplage, uitverkocht. In verband met de vele aanvragen zullen wij van dat No. een tweeden druk doen verschijnen, die einde October gereed zal zijn. Abonné’s die ons medegedeeld hebben no. 1 nog te willen ontvangen, kunnen dus op toezending rekenen. Alle verschenen nummers zijn nu nog verkrijgbaar. □ Per 1 October worden de kwitanties aangeboden over het 4e kwartaal ad ƒ 3. en voor hen, die zich inden loop van het 3de kwartaal hebben geabonneerd, ad ƒ 6. over twee kwartalen. Alle kwitantiën verhoogd met 15 cent incasso.

Afb. 6. Terrasaanleg verfraaid door eenige slingerplanten.

Afb. 9. Glooiing .met haag ter versterking van hoogte- en ■schaduwwerking.

Afb. 7. Voorbeeld van verwa-arloozing door plantengroei veroorzaakt.

Afb. 8. Onlogische combinatie van metselwerk en stapelmuurtjes.