Inde dagverblijven zijnde wanden tot deurhoogte in reliefverfv/erk uitgevoerd, het bovengedeelte met de plafonds is geschuurd en in waterverf behandeld. Slaapzalen en bedverplegingen hebben wanden, geschilderd met afwaschbare muurverf tot deurhoogte en verder schuurwerk met waterverfwerk. Het geheel is in lichte en vroolijke tinten gehouden. Waschlokalen, badkamers, toiletten en theekeukens hebben tot deurhoogte bekleedingen van matverglaasde tegels. Inde isoleervertrekken zijn wanden en plafonds in olieverf geschilderd, met vloeren van teakhout. De badkamers hebben vloeren van kurkparket.

Inde werklokalen zijn riftvioeren gelegd met speciale lak behandeld. Achter de waschtafels en inde toiletten zijn hier ook tegelbekleedingen aangebracht. De operatiekamer heeft een tegelvloer in blauwe matverglaasde uitvoering. De wanden zijn eveneens met matverglaasde tegels bezet in lichte grijs-blauwe tint. Het verdere gedeelte is met olieverf beschilderd. De verdere vertrekken der geneeskundige afdeeling hebben riftvloeren. De wanden zijn, waar dit noodig is, betegeld en verder in waterverf afgewerkt. De keuken heeft een tegelvloer. De vertrekken van geneesheer-directeur, geneesheer en geestelijk verzorger hebben eiken parketvloeren. De wanden zijn hier behangen, evenals inde kamers van het verplegend personeel. De slaapkamers der verpleegsters hebben riftvloeren. Het schilderwerk is als spuitwerk uitgevoerd en insprekende, doch zachte tinten gehouden, die er toe bijdragen het geheel een vroolijk aanzien te geven. Ledikanten, meubels, stalen kastjes enz. zijn in overeenstemming met de kleuren van de vertrekken, waarin ze zijn geplaatst, uitgevoerd, zoodot ze volkomen met hun omgeving harmonieeren. De binnenmuren zijn opgetrokken in baksteen met toepassing van lichte holle bouwsteen voor de tweede verdieping. Voor zoover de vloeren niet uit gewapend beton bestaan, is op de verdieping gebruik gemaakt van holle betonbalken, die aan de onderzijde direct zijn afgepleisterd. De tweede verdiepingvloer bestaat uit gewapend beton, waarop een houten balklaag. Inde geneeskundige afdeeling en op de 2e verdieping en verschillende andere ruimten is voor de plafonds steengaas gebezigd, direct tegen de balken gespannen. Onder de begane grondvloeren is een geheel doorgaande bodemafsluiting van beton aangebracht, welke ± 1,50 m beneden den vloer begane grond ligt. Goede en gemakkelijke leidingmontage en inspectie is hierdoor mogelijk. Meubileering en stoffeering. De meubileering, evenals de stoffeering ook door den architect verzorgd, is eenvoudig gehouden. Inde hal zijn enkele stalen meubelen op een Perzisch tapijt geplaatst. De kamers van geneesheer-directeur, geneesheer, geestelijk verzorger, hoofd- en eerste verpleegsters hebben eiken meubels, gedeeltelijk blank gespoten en gedeeltelijk donker gebeitst. De ledikanten inde zalen zijn van gelascht staal inde kleur der vertrekken. De tafels op de zalen zijn in blank gespoten eikenhout uitgevoerd met stalen pooten; de stoelen zijn Weener stoelen in donkere uitvoering. De recreatiezaal van de verpleegsters is voorzien van zwart gebeitste tafels met pooten inde kleur van het schilderwerk. Ook de stoelen zijn in kleur gespoten. De gordijnen van de directievertrekken zijn van velours of handweefstof. Hier liggen eenvoudige haarvelours tapijten. De zalen der patiënten hebben inde dagverblijven gordijnen van

Afb. 10. Geveldetail.

Afb. 11. Eindgevel van de Vrouwenafdeeling.

Afb. 9. Geveldetail.