gevels te kiezen, die passend zijn in deze omgeving en waar mogelijk.zullen zij verder achteruit worden geplaatst dan weleer het geval was, zodat ~Slot Nijenbeek” in ongenaakbaarder omgeving komt te staan, waarmee de glorie van dit historisch nog beter tot haar recht zal komen dan voor- . heen. Door de boerderijen te midden van boomgaarden te bouwen, zal het, gezien vanaf de rivier, een fraaie achtergrond verkrijgen.

Beplanting bandijk nabij moestuin in Z. richting

Uok bi) Reuversweerd dienen enkele heggen en knotwilgenrijen hersteld te wordeii Weliswaar worden deze uiterwaarden door het grote publiek van de zijde van Reuversweerd mt met gezien, doch het aan de overzijde gelegen en vernielde Harenbergen, dat wij hopen wederom tot een fraai stukje natuurschoon te maken, biedt wel uitzicht op deze geheel vlakte.

~ , , , Uok de met voortvarendheid door de Rijkswaterstaat herstelde ophaalbrug bij de sluis van het Apeldoorn-Dierens kanaal verdient enige aankleding. In mijn wensplan is er rekening mee gehouden om hier een dusdanige beplanting aan te leggen, dat de oyergang tussen landweg en dorp geleideijker wordt en dat het dorpje Dieren vriendelijk in het groen minder fraaie bebouwing van de zuidelijke kanaaloever aan het oog wordt onttrokken. Werkende in deze streek trof mij een ~missing link in het landschap, bij de aansluiting tussen de Oostelijke Veluwe en de beide IJsselsteden Deventer en Zutphen. De

Veluwe kan beschouwd worden als een recreatie-gebied voor deze stedelingen en men moet eerst vijf zeer vervelende kilometers afleggen alvorens men van het buiten zijn kan genieten. Een betere verbinding tussen Zutphen en de aansluitende Veluwe zou gevonden kunnen worden in het aanleggen van een fietspad! dat de Vliegendijk volgend tot over de Duiker en vandaar af door het land gaande langs fraaie houtwallen, de IJsselstraat kruist en vanwaar de natuurliefhebber genietend kan uitkijken over de dode arm van de oude IJssel met zijn lage rietlanden, wiegende waterlelies en talloze wilde watervogels- Hier vindt men in aansluiting het oude kerkepad met uitzicht op het alleraardigste Romaanse torenspitsje van de kerk te Voorst, dat door het buiten De Beele” leidt. Dit pad voert U in korter en aangenamer tijd van Zutphen naar Voorst. Omgekeerd biedt dit fietspad het alleraardigst uitzicht op het profiel van het mooie oude Zutphen. Bovendien levert dit het grote voordeel op, dat de toch reeds zo smalle rijksverkeersweg van zijn fietsend publiek wordt ontdaan.

Een enkele fraaie solitair ook hier in de weiden van Zutphen’s gemeentelijk bezit zou veel tot verfraaiing van dit landschap bijdragén en bovendien de kaarsrechte spoorbaan min of meer aan het oog onttrekken.

Tegenover Zutphen en Deventer liggen twee plaatsjes, beide ~De Hoven" genaamd. Waar het grootste aantal mensen woont in de steden hebben zij het uitzicht op deze beide