Adressen van de secretarissen en penningmeesters der afdeelingen op 30 Mei 1931. De eerste naam is die van de secretaris, de tweede die van de penningmeester. Staat slechts één naam vermeld, dan worden beide functies door één persoon vervuld. \A.lfen ajd Rijn J. Koelewijn, Grijpêsteinstraat 59. JEi. v.d. Aar, Voorstraat 14. lAlkmaar M. Coerts, Hulststraat 10. M. J. Benjamin, Polderstr. 13. |!'Almelo A. Arendsen, R. J. Schimmelpenninckstraat 17. I'Amersfoort S. v.d. Veen, Paulus Potterstraat 34. C. H. ComeJissen, Kreupelstraat 2. Ammerstol- J. den Ouden, Lekdijk B. 7. Bergambacht Bergambacht, (postbestelling Ammerstol). J. de Jong, Cappelenlaan 125, Ammerstol. Umtterdam W. v. Zijl], 2e J. v.d.Heijdenstraat 101. JT. Hartkoorn, 2e J. v.d. Heydenstraat 101. Telei foon 25542. UpddoSffi W. v. 3. Zee, Johannastr. 27. 8 H. Seldenrust. Johannastraat 35. lAmhem 'W. Schor, Graaf Ottoplein 21. Telefoon 23081. Haam F. J. Limper, Sparrenlaan 65. A. Boterenbrood, Blommer_ straat 12. ®ergert op 'Zoom Joh. Schuyl, Nieuwe Parelelweg 90. Beverwijk J. gehik, Nieuwstraat 16. J. Honig, Baanstraat 99. Bome H. J. Hondebrink, Bekenhoutweg 13. G. J. ten Thye, Almeloschestraat 86. Bréda C. Tops Jr., Chassésingel 32a. Busium K. Schipper. Havenstraat 38. J. Booden, de Beyert 9, Naarden. Cap. ajd ’lJtsél A. Spek, de Ruiterstraat 39, Kral. Veer. 'Cvlemborg C. Balvers, Oostersingel 26. H. Kuipers, Tnosingel 22.1 Welft C. T. Tielenburg, Oranjestraat 28. Telefoon 796. Delfzijl D. Woldhuis, Poststraat 15. jE. Knevelbaard, Marcus >■ Busohstraat 40. Deventer, B. F. Hilberink, Burgem. van Suchtelenstraat 50, Tel. 891 Dieren F. Pelgrim, Tellegenlaan 13. J. Stelpstra, Tellegenlaan 9. Doetinchem J. Pietersen, Wilhelmfinastraat 113. Telefoon 293. Dordrecht J. van Hinte, Voorstraat 396, Telefoon 1351.

yereemging' V.V.A., Kruislaan te Amster[dam, internationale voetbalwedstrijden. De lito-fotografen bezitten een sterke [lnternationale. Het is o_a. gewoonte geworden dat leden van de aangesloten organisaties elkaar bezoeken brengen en voor de [jonge leden internationale voetbalwedstrijden worden georganiseerd. Dit jaar, mede jin verband met de andere feestelijkheden, iworden die wedstrijden in Amsterdam gehouden. Zij zullen een echt internationaal karakter dragen, doordat elftallen uit [Duitschl'and, Frankrijk, Zwitserland, België, Engeland, Zweden en Holland er aan zullen deelnemen. De toegang is Vrij, zoodat wij onze leden opwekken eens een kijkje te gaan nemen. Bovendien staan nog andere feestelijkheden op het programma. Algemeen Nieuws. Jaarvergadering „A.Y.0.” Blijkens het [zoojuist verschenen orgaan der Ned. Vereeniging tot bevordering van den Arbeid voor Onvolwaardige Arbeidskrachten (A. 1V.0.) zal de jaarvergadering worden gehouden op Donderdag 28 Mei a.s., in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. De ochtendvergadering is gewijd aan zaken van huishoudelijke aard, de middag aan de behandeling vaneen viertal prae-adviezèn. Blijkens het verslag van de secretaris-penningmeester groeit de vefeeniging snel. Op 31 [December 1928 had ze 137 leden, op 31 December 1929 503 leden, op 31 December (1930 102 x leden, terwijl het ledental intusschen weer sterk gestegen is. Onder die [leden zijn 107 algemeene vereenigingen, !die duizenden individuen vertegenwoordigen en zijn 138 gemeentebesturen en andere publiekrechtelijke lichamen. Er zijn bereids 10 afdeelingen opgericht, terwijl de stichting van meer afdeelingen in voo’rjbereiding is. Het bestuur stelt de lédenvergadering voor een ambtenaar voor de buitendienst te benoemen, om het practische Werk, behoorende tot de arbeidszorg voor bnvolwaardigen, te organiseeren en te leiden : n.l. het plaatsen van onvolwaardigen in het bedrijfsleven en de zoo economisch toogelijke organisatie van de arbeid voor bnvolwaardigen’ buiten het bedrijfsleven, h-I. in jnrichtingen p| speciale werkplaat-

Ede Th. Bisschep, Schoolstraat 7, Bennekom (gem. Ede). Eindhoven A. C. J. Leysen, Violierstraat 26". Telefoon 2071. Enkhuizen H. .1. Goos, Kerseboomstr, 4. B. Edelenbos, Molenweg 116. Entchedé G. Holl, Parkweg 68. H. H. Seigert, Calicostraat 3 Geleen J. Bakker, Akkerstraat 25, Sittard. Goor f J. Derking, Schoolstr.; 048. W, Nijland, Schoolstr. 0. 13 Gortnchem P. de Krey, Merwedestr. 31. D. van Zanten, Broerensteeg 10. Gouda Joh. de Jong, Dr. Leydstr. 15. L. v. Eyk. Willem Tombergstraat 23. Gouderak F. v. Vliet, B 128. Groningen W. H. Segaar, Dr. D. Bosstraat 11a. Telefoon 2434. Crrouw J. Sjoerdsma, le Oosterveldstraat 741. Den Haag F. Saiomé, Pnnsegracht 135, Telefoon 31528. Haarlem 0. v.d. Winden, Frans Hals„ .. straat 13 rood, Telef. 13055. Hardxnxveld 0. Hoekwater Czn., B. 86. O. van L'oon, Achterdijk 12. Harlingen A. Weldering, Schoolstraat 6. L. Eeiker, Dokstraat 5. Helmond A. de Beer, Van Dungenstraat 18. A. Winckens, Klaverhof 34. H. 1, Ambacht B. Schippers, Hooftwijk 39. A. Klootwijk, Veerlaan 45. Hengelo (O.) D. W. v. Hattem, Wolter ten Catestraat 46. Telefoon 666. t-Hertogenboteh L. Rubens, Willem Mariastraat 7. Hilvertum B. H. Stokman, Pasteurlaan 1. Telefoon 889. Hoogezand- R. Blaauw, Smitlaan 0.48, Sappemeer Martenshoek. H.Barelds, Knijpslaan E.435, Kolham (gem. Slochteren). Hoorn J. Bakker, Florisstraat 30. P. Stam, Veenen laan 101. Kinderdijk A. Verwaal, D. 173, Alblas serdam. H. Knuistingh—Neven, P 70, Alblasserdam. Kr. ajd. Lek T. de Jager, Schoolstraat 98. P. Liedorp, Schoolstraat 110. Kr, a/d. Uttel P. Mes Jr., Tuinstraat 67. J. B. A. Rook, Donckschelaar 40, Bolnes. Telefoon 94. . Ridderkerk. Krommenie— D. Akkerman, Celebesstr. 31, " ormerveer Wormerveer. W. Ofman, Krommenieërzij- T weg 1. Wormerveer. Leeuwarden A. W. v.d. Meulen, Smidsbuurt 12, Huizum. R. v. Gelderen. Barend Focke- T straat 41. Leiden J. M. 0. de Roo, Driftstraat T .. , Sla. Telefoon 1971. Lekker kerk B. Berfcouwer, Kerkweg 85. A. Ligthart-Schenk. Kerkweg 7.

Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie.) _ Aan de Redacteur van ~De Metaalbewerker”. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de correspondent der afdeeling IJmuiden in ons blad van 9 Mei j.l. verzoek ik u het volgende alsnog te willen opnemen. Het verweer van deze correspondent doet mij denken aan de ezel die, afgestraft zijnde, nog wat staat na te balken. Dat zijn schrijven z’n doel volkomen gemist heeft, zal hij onmiddellijk moeten erkennen indien hij z’n ooren te luisteren legt bij de vele leden die wetens of onwetens het veel besproken petitionnement geteëkend hebben. Mijn bewering dat mij het spreken onmogelijk gemaakt is, verklaart de corr. voor onjuist. Intusschen zal hij moeilijk kunnen volhouden, dat de vergadering een ordelijk verloop had. Daartoe behoef ik slechts te wijzen op de woorden van Oosterhoorn die, toen de voorzitter om stilte hamerde, o.m. zeide: blijf maar kalm, ik heb voor veel rumoeriger vergaderingen gesproken. Ik wijs verder op de ~geestige” f ?) uitdrukking van de voorzitter: ..menschen houdt je stil, maakt hem niet zenuwachtig”, toen ik aan’t spreken was. De corr. heeft geweten dat de voorzitter mij op de vergadering van 13 Maart de toezegging deed dat hij mij op de eerstvolgende vergadering, dus die van 27 Maart, het woord zou geven om in te gaan op datgene waarmede hij de avond volgesproken had, Afgehandeld was de zaak dus allerminst. De wenschelijkheid gebood dat ik kon spreken, opdat de bondsbestuurders een andere kijk zouden krijgen op deze kwestie. Maarde voorzitter vond dat niet gèwenscht en z’n houding deed dan ook denken aan het paard en de roskam. Ik zou volgens de corr. doof zijn als een kwartel. ’t Is niet onvèrdienstelijk in het debat gebracht, maar overigens, er zijn grenzen. Doch dat belet niet dat ik de vrijheid opeisch de unfaire handelwijze te becritiseeren. De corr. beweert dat op de vergadering waar de beide bondsbestuurders aanwezig waren, niets minder is gezegd dan op de daaraan voorafgaande. Dat noem ik na verdoezelen van zaken. Ik wijs pp wat naar yoren gebracht is pm-

Lemmer H. R. de Boer, Tuinstraat B. 63. J. Kamminga. Ie Parkstraat Maassluis L. Louwen, Trompstraat 14. G. y. d. Berg, Adr. v, Heelstraat 7rood. Maastricht H. Veenhof Jr., André Severinweg 47. Meppel D. Haanstra, Borneostraat 23 Middelburg Leen Geers, ZmdsingeJ E42a. J- Rottier. Jasmijnstr. W, 126 N .-Lekkertand A. de Bruin, Middelweg C. 139. H. Kamsteeg, B. 293. Nijmegen Th. Hermsen, Tollensstr. 139. G. J. Gerritsen. Sweelinkstraat 70. Oude Pekela K. Stuut, Yerlaatjeswijk sa. P. Bosobma, Onstwedderweg, w Pskcls» Oudewater O. de Korte, Langeburgwal 433. J. H. Mackay, Oost IJssel– kade 53. Papendreeht J. Bot, Hoofdstraat 34. „ A. Krijgsman, A. 169. Pernis F. Strik, Wilhelminastr. 35. Ridderkerk J. B. A. Rook, Donckschelaan 40, Bolnes, Telefoon 94, Ridderkerk. Rotterdam H. Waltherj Mauritsstr. sb. N. C. J. Lignian, Maurits, straat sb. Telefoon 12804. Schiedam G. Visser, Tuinlaan 50. Telefoon Rotterdam 68551. Schoonhoven M. Stigter, Appelsuaat 1. R. de Hoop. Havenstraatschewat. Sliedreeht K. Vlot, Dijkstraat 18. K. Boer, Julianastraat 10. Sneet J. Nauta, Eenheid 6. E. Schurer,Frettemahoven 10. Stadskanaal J. Pruim, Pekelderweg E. 6. Terborg- J. J. Masselink, G. 469, Gaanderen Gaanderen. L. Cornelissen, 184 Z., Gaanderen. Tiel J. A. van Hattem, Hoogeweidscheweg 87. D. W. H. de Kruiff, St. Josephstraat 16. Tilburg L. y. d. Berg, J. y, Oudenhovenstr. 17. P. Rodie, Nw, Goirlescheweg 75. Utrecht M. J. Goedée, Jan Pieterszoon Koenstr. 21. Telefoon 12531. Vetossen L. Bosch, Kerkweg G. 47. J. W. Hulleman, Tuindorp G. 178. Veaftdam D. Molog, Langeleegte bij ’b Vosje. _ . J. de Vries, Langeleegte 62. Velp (G.) E. H. G. Verschuur, Hugo de Grootstraat 21. G. Elderman, Groen v. Prin_ sterenstraat 28. Venlo N. J. Christiaans, Puteanusstraat 26 boven. _■ J. v. Dijck, Havenstraat 46. Vlaardifigen M. Spray, 2e Maasboschstr. 3 A. Borsboom, Aert van Nes- I straat 17.

trent Utrecht en omtrent de gevulde portefeuille met bankpapier vaneen bestuurder die aan ’t station een kaartje moest nemen. Ik vond het laf om ineen zaak als de onderhavige, zulke ~argumenten” te gebruiken, die natuurlijk goedkoop succes verzekeren. Eigenaardig dat zulke dingen aan de orde moesten komen omdat de voorzitter niet voor no. i geschikt geacht werd. Ik blijf volhouden, dat vele leden die het petitionnement geteekend hebben, niet eens goed wisten welke beteekenis dit had. En als de voorzitter niet bij handopsteken maar schriftelijk had laten stemmen, dan zou ik zeker niet als enkeling in deze zaak gestaan hebben. Om nu mijn houding in deze zaak te disqualificeeren, deelt de corr. mij in bij de extreme elementen inde gemeente Velsen. Ik zou met overstelpend bewijsmateriaal kunnen komen om de onjuistheid daarvan aan te toonen. Beschuldigingen als door de voorzitter tegenover enkele personen geuit, zouden zeker geschikt materiaal vormen om tegenstanders wapenen inde hand te geven. Ik laat het aan hem om daarmee te werken; ik ben voor zooiets te veel organisatieman. P- Bosscher zou volgens de corr. er niets van moeten hebben om er aan mede te werken de afdeeling grooter te maken. Laat hem de notulen maar eens raadplegen, dan kan hij te weten komen welke functies door mij vervuld zijn in het bestuur en inde fabrieksraad. L)oor mij zou gekankerd en gekonkeld worden ? Hierop dit antwoord. Waar ik gewerkt heb, waren steeds een of twee afdeelingsbestuurders werkzaam ert ik maak er hun een verwijt van dat, waar zoo over mij geoordeeld wordt, zij mij nimmer op een vergadering ter verantwoording geroepen hebben. Overigens, ik laat laster en verdachtmaking over mij heengaan indien ik meen voor de waarheid te moeten opkomen. De houding van het afdeelingsbestuur terzake van benoeming vaneen bode-administrateur kan ik niet anders dan wraken en al sta ik dan zoo voor ’t oog alleen, ik zal "Haten mijn meening te zeggen. n-Oost, 12 Mei 1931. P. BOSSCHERT. (Dit stuk was reeds èënige weken in ons bezit, doch moest pg plaatsing wachten.

Vhsstngen F. G. J. van Spanning, Coosje Buskenstraat 14, Telefoon 378. Voorburg L. v.d. Boogaard, Oosten, burgerdwarslaan 47, A. de Wolf, Kerkstraat 49. Wageningen P. A. ,M. Vullings, Postjesweg 29. J. Pas. Willem üoyystr. 19. Weesp E, Metz, Heerensingel 145. m . . , M. (Jornehsz Jr., Papelaan 40. Westerbroek 11 Venema Kzn.. Borg weg T 10 bij Foxhol, Gem. Hoogezand. Winschoten K. T. Dekhuis, Graaf Lodewijkstraat 19. J.- Sluis, Grindweg 127. W. J. Hoomans, 0 55. M. Tigchelaar. IJmuulen J. Baas, Marconistraat 2. W. Tuyn, J ac. v. Heemskericstraat 97. IJsselmonde P. Soeteman, D. 191. E. van Dam. Tuindorp 46. Zaandam L. P. Bosscher, Ringweg 42, Polder 6. „ .... J.Nieuwenhuis, Berkenlaan 10. Zaandijk W. Prins, Talmastraat 12. ~ 7, n , J- Beurs, Guispad G. 36. Zalt-Bommel G. v. Westreenen, Bingei E oö Chr. v.d. Meyden. Klooster_ . straat 20. Zeist H. Zijlstra, v.d. Jüeidelaan 5. •f. O. Louwerse, de Wetlaan 60. Zuiphen D. Buitenhek, Marschweg 131. _ E. Russer, Roggestraat 3. Zwolle G. J. v.d. Brink, Heemskerkstraat 97. B. J. Bakker, Hoekstraat 43. * -r-*■ Adressen van de Vertegenwoordigers der Groepen. Aalsmeer R. v.d. Berg, Hadleystr. 88. Bilt, De W. Vlek, Nieuwstraal. Bolsward. I. Siibrandij, Elandslaagte26. Brammen L. C. Chnstiaans. Ambacntstraat 391a. Coevorden. H. Wieldraaier, Pamperstr. 19. Dedemsvaart J. Hofsink, Tuinstraat, gem. Avereest. Emmen Alb. Vos, a. b. Kanaal Er. 145, Erica. F rancher W. Kamminga, Spaarbankstraat 11. Gorredijk Joh. v.d. Kamp, Burgem. Selhorststraat. Heerlen H. Bejjer, Koningstraat 8. Joure J. Meester. Zand. Kampen O. M. Vermeulen. Kloosterstraat 5. Strenwiji H. Klaster, Verlaatscheweg 48. Behagen J. v. Wijk, p/a P. Blom, Mekkenstuinweg 14, Wie. . ringen. 'Wtermgen Jb. Lont, Westerland 49, Winterswijk G. J. Kramer, Misterweg 10. Gelieve van eventueele veranderingen kennis t© Wven aan h©t bondahestuur.

Van redactiewege is het niet onbelangrijk verkort moeten worden. Overigens is hiermede deze onverkwikkelijke gedachtenwisseling gesloten. Red.)' Correspondentie. L. te A. Uw stukje is zoo hopeloos verward dat wij er geen wijs uit kunnen worden en de lezers zouden er heelemaal niéts van begrijpen. Wat u met een particuliere firma Van Dam bedoeld, is ons een raadsel. In elk geval, voor opname niet geschikt. ]• B. te L. Zulke openbare dankbetuigingen aanvaarden wij van onze leden, die rechten hebben, niet. Ook zonder adverentie zijn wij ervan overtuigd dat u dankbaar bent jegens alle bondsraakkers. REDACTEUR. Advertentiën. AFDEELING DORDRECHT. Vanaf 1 Juni is het adres van de afdeeling: Voorstraat 396. Het bestuur. Koopt Uw SCHOENWERK IN „De Vooruitgang” fa. A. DE VOOGD, te OEN HAAG, WEIMARSTRAAT 90 en WESTEINDE 190 (2e huis vanaf de Warmoezierstraat) en toont na het koopen het lidmaatschapsbewijs van Uw Bond. Het geeft U en Uw gezin ongekende voordeelen. Let op de juiste adressen. . .. N.S. Arbeiderspers. Amsterdam, Keizersgr. 378.