Uitslag bondsraadsverkiezing 1936

Aantal Kies- uitgebrachte kring: Afdelingen: . stemmen: 1. Alkmaar, Asséndélft, Beverwijk, Enkhuizen, Den Helder, Hoorn, Krommenie, Wieringeh, Wormerveer, IJmuiden, Zaandam en Zaandijk 1Ó39 2. Haarlem 3. Amsterdam ........ 4. Alphen a/d Rijn en Leiden ... 410 5. Den Haag en Voorburg 6. Delft 7. Ammérstol-Bergambacht, Barendrecht, Gap. a/d IJssel, Kr. a/d Lek, Kr. a/d IJssel, Maassluis, Pernis, Ridderkerk, Vlaardingen en IJsselmonde... 1173 8. Rotterdam 9. Schiedam _ 10. Dordrecht ... • 11. Gorinchém, Hardinxveld, H.1.- Ambacht, Kinderdijk, Lékkerkerk, Nw. Lekkerland, Papendrecht en Sliedrecht 927 12. Bergen op Zoom, Breda, Eindhoven, Geertruidenberg, Geleen-Sittard, Heerlen, ’s-Hertogenbosch, Maastricht, Tilburg en Venlo —.... 13. Middelburg en Vlissingen _ 14. Culemborg, Gouda, Goudêrak Oudewatér, Schoonhoven, Tiél en Zaltbonïmei 512 15. Arnhem, Brummen, Dieren, Doesburg, Doetinchem, Nijmegen, Térborg-Gaanderen, Velp en Wageningen .. 1314 16. Amerongen, Amersfoort, Baarn, De Bilt, Bussum, Driebergen, Hilversum, Muiden, Soest, Weesp en Zeist ...

Hiervan verkregen de candidaten: Stemmen: J. Goris, Zaandam 400 J. Honig, Beverwijk 319 M. Coerts, Alkmaar 253 P. C. Rem, Zaandijk 46 Blanco of van onwaarde 21 (Daar geen der candidaten een meerderheid behaalde, zal een herstemming plaats hebben tussèn de twee candidaten die de meeste stemmen verkregen.) C. v.d. Winden, Haarlem L. Vrij, Haarlem (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) J. Hartkoorn, Amsterdam • A. v.d. Horst, Amsterdam J. v. Gerrevink, Amsterdam (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling zijn deze drie tot leden verkozen verklaard.) J. M. C. de Roo, Leiden 267 H. Oostveen, Leiden 125 Blanco of van onwaarde 18 H. J. Baart, Den Haag C. J. Cornelisse, Den Haag L. Zorge, Den Haag, H. Kaars, Den Haag (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling zijnde twee eersten tot leden en de twee laatsten tot plaatsvervangende leden verkozen verklaard.) W. Ploos van Amstel, Delft W. Bonthuis, Delft (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) J. B. A. Rook, Ridderkerk ......... 682 L. R. v. Kralingen, Vlaardingen 313 P. Buitelaar, Kr. a/d Lek 145 Blanco of van onwaarde .... 33 N. C. J. Lignian, Rotterdam ...... L. J. Snelleman, Rotterdam D. Rietveld, Rotterdam J. M. Schuurs, Rotterdam ...... J. A. v. Driel, Rotterdam C. Oudenaarde, Rotterdam (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling zijnde drie eersten tot leden en de, drie laatsten tot plaatsvervangende leden verkozen verklaard.) G. Visser, Schiedam ........... J. Blazér, Schiedam (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) H. Walther, Dordrecht ....... J. P. Busink, Dordrecht (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) T. v.d. Berg, Gorinchem 682 A. v. Wijngaarden, Sliedrecht ... 226 Blanco of van onwaarde —„„ 19 A. C. J. Leysen, Eindhoven ...... (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is deze tot lid verkozen verklaard.) F. G. J. v. Spanning, Vlissingen Chr. Bank, Middelburg (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) J. A. v. Hattem, Tiel . 386 H. Kuipers, Culemborg 106 Blanco of van onwaarde 20 G. J. Gerritsen, Nijmegen 744 A. Bennis, Arnhem 472 Blanco of van onwaarde 98 B. H. Stokman, Hilversum (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is deze tot lid yemzen .vprkteard.)

17. Utrecht _ 18. Apeldoorn, Deventer, Vaassen en Zutphen ... 19. Almelo, Borne, Enschede, Goor, Hengelo (O.) en Winterswijk 20. Grouw, Harlingen, Heerenveen, Kampen, Leeuwarden, Lemmer, Meppel, Nieuwleusen, Sneek, IJlst en Zwolle 21. Appingedam, Assen, Delfzijl, Groningen, Hoogezand-Sappemeer, Oude Pekela, Stadskanaal, Veendam, Westerbroek en Winschoten

N. A. Zachte, Utrecht W. F. J. Breurken, Utrecht (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) B. F. Hilberink, Deventer W. v.d. Zee, Apeldoorn (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) A. G. de Vries, Hengelo (O.) H. Brinks, Almelo (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) A. W. v.d. Meulen, Leeuwarden M. v. Ingen, Leeuwarden (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.) W. H. Segaar, Groningen R. Dijk, Groningen (Geen stemming gehouden. Door enkele candidaatstelling is de eerste tot lid en de tweede tot plaatsvervangend lid verkozen verklaard.)

De totaal-uitslag der verkiezing is de volgende: Kieskring 1. Herstemming tussen J. Goris (Zaandam) en J. Honig (Beverwijk). ». 2. Herkozen C. v.d. Winden (Haarlem). » 3. Herkozen J. Hartkoorn (Amsterdam). A. v.d. Horst (Amsterdam). J. v. Gerrevink (Amsterdam). „ 4. Herkozen J. M. C. de Roo (Leiden). « 5. Herkozen H. J. Baart (Den Haag). C. J. Cornelisse (Den Haag). „ 6. Gekozen W. Ploos van Amstel (Delft). „ 7. Her kozen J. B. A. Rook (Ridderkerk). » 8. Gekozen N. C. J. Lignian (Rotterdam). Herkozen L. J. Snelleman (Rotterdam). D. Rietveld (Rotterdam). » 9. Herkozen G. Visser (Schiedam). „ 10. Herkozen H. Walther (Dordrecht). „ 11. Gekozen T. v.d. Berg (Gorinchem). „ 12. Herkozen A. C. J. Leysen (Eindhoven). „ 13. Herkozen F. G. J, v. Spanning (Vlissingen). „ 14. Herkozen J. A. v. Hattem (Tiel). „ 15. Herkozen G. J. Gerritsen (Nijmegen). „ 16. Herkozen B. H. Stokman (Hilversum). „ 17. Herkozen N. A. Zachte (Utrecht). „ 18. Herkozen B. P. Hiltaerink (Deventer). „ 19 Herkozen A. G, de Vries (Hengelo(G.). „ 20. Herkozen A. W. v.d. Meulen (Leeuwarden). „ 21. Herkozen W. H. Segaar (Groningen). Volgens de reglementsbepalingen zijn degenen die in stemmental volgen op een verkozen candidaat, de opvolgers van dezen.

UIT DE AFDELINGEN DEN HELDER Helder’s Fanfare-corps Sint Nicolaasfeest 1936 Men verzocht ons om opname van het volgende bericht: Het comité ter voorbereiding van bovengenoemd feest brengt ter uwer kennis het voornemen te hebben ook dit jaar wederom een St. Nicolaasfeest te organiseren. Gezien het grote succes in voorgaande jaren, twijfelen wij niet aan het welslagen van dit voor uw kinderen zo belangrijke feest. Ouders en kindervrienden, wederom hopen wij met uw morele en financiële steun het St. Nicolaasfeest, evenals vorige jaren, tot een voor onze kinderen schitterend einde te brengen. Gelieve dus van het onderstaande goed nota te nemen: le. Deelnemers kunnen zijnde kinderen van: a. Donateurs en leden van Helder’s Fanfare-corps. b. Leden van de S.D.A.P. c. Leden van de moderne vakbeweging. 2e. De leeftijd voor deelname is vastgesteld ais volgt: Voor hen, die de leeftijd van vier jaar hebben bereikt en die op 1 November a.s. de leeftijd van twaalf jaar nog niet hebben overschreden. 3e. De kosten voor deelname zijn ƒ 1.50 per kind. 4e. Hette storten bedrag zal in termijnen betaalbaar zijn en zal, indien gewenst, wekelijks geïnd worden door iemand, aan te wijzen door het comité. se. Het volle bedrag moet echter op een nader te bepalen datum geheel gestort zijn. 6e. In geval van niet-volgestorte bedragen of bij onjuiste opgave van leeftijden, 'zal het geld worden gebruikt ten bate van pst feest, en dss niet worden teruggege-

vén. In bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het bestuur van de afdeling Den Helder van de A.N.M.B. KINDERDIJK (Corr.) 6 September is Plan dag en daar zal Kinderdijk ook wel z’n aandeel in leveren. Toch brengt ons' die datum nog wat anders in herinnering. Onze afdeling is opgericht in 1902 en bestaat dus 34 jaar. Tijdens ons bestaan hebben we twee penningmeesters gehad, die tien jaar die functie vervuld hebben, n.l. N. L. Rietdijk en de huidige penningmeester H. Knuistingh-Neven. En juist op 6 September is het voor „Henk” alweer tien jaar geleden, dat hij die functie onder eigenaardige omstandigheden aanvaardde. Knuistingh-Neven en Rietdijk, overeenkomst en verschil. Overeenkomst op het gebied van veel opofferingen voor de Bond. Beiden hebben veel tijd moeten besteden om de zaak in orde te houden. Beiden ook in crisistijd, hoewel de crisis 1922/24 voor Rietdijk korter was dan de huidige voor Knuistingh-Neven; maar ook had Rietdijk een tijd, dat de afdeling 300 leden telde en er nog meer administratie was, omdat er toen minder op het districtskantoor omging. Het verschil bestaat ook hierin, dat Van Rietdijk een kinderloos gezin had; die kon dus haast altijd ongestoord werken. Was er Zaterdags een kleine pauze tijdens de uitkering aan werkloze leden, dan nam Rietdijk nog gauw de hengel op om aan de Waalkant te trachten een visje te verschalken. Maar Henk heeft tien kinderen, allen nog ongehuwd. Dus daar is meer te doen. Henk is ook raadslid. Ook lid van Maatschappelijk Hulpbetoon en bestuurder der partij-afdeling. (Dit jaar is hij ook nog 25 jaar lid van de Bond.) Dan is het correspondentschap en de bezorging van de „Voorwaarts” bij hem thuis. leder, die weet wat of tegenwoordig aan de functie van penningmeester yan een afdeling van