Amsterdam, 24 fetruari 1956,

Waarde lezers en lezeressen,

Vandaag neem ik, een onbekende abonnee van Tijd en Taak, het werk van de redactie over» Die actie voor meer lezers moet immers slagen en dan is het niet goed, als de redacteuren aarzelend en bescheiden hun eigen werk aanprijzen.

Wij, de lezers, moeten getuigen v/at dit blad voor ons betekent. Vroeger was het misschien anders, maar tegenwoordig beperken de kranten zich hoofdzakelijk tot nieuws. Daaruit ontstaat de dringende noodzaak om van tijd tot tijd dat nieuws te verwer-Ken, om achterwaarts te zien en de juiste lijn in de gebeurtenissen te ontdekken. Anders raken we verward in de feiten.

Elke zondag neem ik vol verwachting ons weekblad op. Eerst kijk ik eens naar de plaa,t en laat het gedicht op me inwerken. Niet altijd, maar soms ontdek ik, hoe plaat en vers één geheel vonmen en elkaar wederzijds toelichten. Het hoofdartikel komt dan aan de beurt. Ik beschouw dat altijd als een brief, tot mij persoonlijk gericht 5 als het goed is voel ik mijn uitzicht verruimen en mijn hart wordt er door verwarmd.

Dan lees ik verder en ontdek, dat de gebeurtenissen, waar ik in de krant over gelezen heb, terugkeren, maar nu in een zinvol verband. Ik heb stof om te overdenken, nu de feiten betrokken worden op Evangelie en Socialisme. Soms lees ik de bespreking van een goed boek, de aanprijzing van een belangrijke film. Soms lees ik dat een der medewerkers zich ergert over iets, waar ik me ook al lang over ergerde. Een andere keer verbaas ik me, dan ben ik het helemaal oneens met wat mijn weekblad zegt! Maar er gaat geen week voorbij of ik léés Tijd en Taak. Het is gelukkig niet zo groot, dat ik er niet mee klaar kan komen.

En nu vraag ik Us waarom zouden wij alleen voor die paar guldens van dit voorrecht genieten? Zijn er dan niet meer mensen in dit land, die wekelijks een opwekking nodig hebben? Zijn er dan niet meer, die de verhouding van Evangelie en Socialisme ter harte gaat? We kennen toch wel mensen, met wie we over deze zaken zouden willen praten? Geef ze in elk geval een kans! Laat ze voor zichzelf oordelen.

Vandaag nog maken we een lijst van onze kennissen, die in aanmerking komen voor een abonnement. Je zult eens zien, hoe dankbaar ze ons zullen zijn en de redactie niet minder en de uitgever pok al! Toe maar vrienden en vriendinnen, stel het niet langer uit.

Proefadressen opgeven aan; Administratie Tijd en Taak, Hekelveld 15, Amsterdam,

Een lezer.