ziju oui de wilden aan de grenzen ontzag in te boezemen. De zeemagt is natuurlijk zeer klein, maar toch voldoende: zij bestaat uit een schoener van vijf stukken en eene stoomboot, die als kustwacht goede diensten betoonen, en door Engeland aan de republiek geschonken zijn. Tot de bepalingen der grondwet behoort onder anderen, dat in deze republiek niet alleen geen slavernij geduld wordt, maar ook geen burger of inwoner, binnen of buiten hare grenzen, iniddelijk of on middel ijk handel in slaven drijven mag.

KUNST EN NATÜUE.

EENE REISHERINNERING.

DOOR

F. Nagtglas.

I.

13e rustige dommel, waarin de voortsnellende trein u gebragt heeft, wordt eensklaps gestoord door het ontsluiten van het portier en de stem van den conducteur. Gij zijt te Baden! "Voerlieden en pakdragers bestormen u, en ge moogt u gelukkig rekenen, als die strijd met eenige kreutzers is beslecht en ge rustig den breeden steenweg opwandelen kunt, die van het station naar de stad voert. Het witte huis aan uwe regterhand, waarvan de breede stoep versierd is met bloeijende oleanders, zoo groot als men ze in onze noordelijke streken maar zelden te zien krijgt, is het hotel Stadt Baden van den heer Ed. Boessier, een logement dat ik u gerust durf aanbevelen, en dat, moge het minder vertoon maken dan de reuzengebouwen, die meer in de stad liggen en die wij straks voorbij zullen wandelen, in zindelijkheid, vlugge bediening en goede talie d'hóte bij geen ander achterstaat. Stelt ge er echter belang in — doch wij vertrouwen u daartoe te verstandig — om met graaf Czarynsky uit Kaukasië, prins Lormoerof uit Siberië, of lord Zus of zoo, uit Hier of daar, onder ée'n dak te vertoeven,