stemt overeen met de algemeene grondbeginselen , door welke Eui-opa geregeerd wordt, en heeft eene dynastie aan het hoofd gesteld, die, met haar volk reeds sedert eeuwen za-

O ' '

mengewassen, zoo als dit met geene andere Italiaansche vorstenfamilie het geval is geweest, de kunst verstaan heeft om een doorluchten oorsprong met populaire begrippen te verbinden. Het is voornamelijk aan het huis vau Savoye toe te schrijven, dat het jonge Italië zich van propagandischen en socialistischen droesem vrij gehouden en een zuiver nationaal karakter aangenomen heeft. Italië heeft, in weerwil der groote verandering zijner oppervlakte, de historische fondamenten van zijn staatkundig leven, den overouden gemeen tegeest, door de denkbeelden der nationaliteit en onafhankelijkheid veredeld eu van de kleingeestige zelfzuchtige sporen van vroegere tijden bevrijd, onverzwakt behouden, en staat, wat zijn inwendig wezen betreft, nog conservatiever op zijne plaats, dan vele staten , die geene verandering in hunne regering ondervonden hebben. Het Italiaansche volk zal, daar de grondvesten van zijn maatschappelijk bestaan onaangetast zijn gebleven, niet, gelijk dit sedert zeventig jaren in Frankrijk het geval is, van -de eene revolutie in de andere vallen, maar, wanneer het niet van buiten met geweld daarin verhinderd "wordt, den optouw van zijn nieuwen staat zonder groote zwarigheden ten einde kunnen brengen.

TWEE NIEUWE SCHOUWBUBGEN TE PABIJS.

In het artikel, waarmede in de vorige maand deze jaargang geopend werd, is er reeds op gewezen, hoe het Pransche volk in het algemeen, en dat van Parijs inzonderheid, op allerlei wijze van staatszaken wordt afgetrokken. Yele nieuwe straten en boulevards worden aangelegd. Architecten, kunstenaars, industrieelen en werklieden worden bezig gehouden met het arbeiden aan gebouwen, die allerwege verrijzen. Zoo zijn — om maar van iets te gewagen — onlangs op de Place du Ckdtelet weder twee prachtige schouwbur-