het geheele ligchaam. Maar wie schetst zijne verbazing, toen hij zijn zoo even vervaardigd afbeeldsel beschouwde! Aan zijne regterzijde bevond zich het portret eener tweede persoon, die niemand anders dan zijne overledene nicht was. De gelijkenis laat, volgens de verklaring van allen die de dame gekend hebben, niets te wenschen over. En wat is nu het gevolg hiervan ? Dat mijnheer Mumler niet alleen spiritualistische audiëntiën geeft, maar zijnen klanten ook. photographiën verkoopt van overledenen, die op hun verlangen zijn opgeroepen. Zij zijn gewoonlijk wat flaauw uitgevallen, zoodat hunne gelaatstrekken moeijelijk te onderscheiden zijn; maar dit verhindert den beschaafde Bostonners niet, ze als echt aan te nemen. Wie zou ook van het portret van een geest iets anders verlangen ?

Liefhebbers van boeken, die er echter geen geld voor over hebben. — Deze heeft men niet alleen in ons vaderland, maar men treft ze ook elders aan. Zoo gaf een schrijver te Praag een roman uit. Niet lang duurde het, of hij ontving van eene welgestelde dame uit eene afgelegene stad een ongefrankeerden brief van den volgenden inhoud: zij stelde, zoo als de auteur voorzeker wel weten zou, sedert geruimen tijd zeer veel belang in de werken, dia hij uitgaf; inzonderheid was zij zeer gespannen op zijn jongsten roman, doch kon dien, ondanks alle moeite, die zij gedaan had, noch te Weenen, noch te Pest, in eenigen boekwinkel bekomen. Zij verzocht derhalve den geëerden schrijver, haar een exemplaar van zijn werk onder het adres *** toe te zenden. — De schrijver antwoordde haar: //Mevrouw! Te *** schijnt alles te ontbreken, niet alleen mijn werk in alle boekwinkels, maar ook de postzegels, om brieven te frankeeren. Nu heb ik een exemplaar van het verlangde boek nog wel voorhanden, en zou het u zeer gaarne willen toezenden; doch mij ontbreekt de som, die tot het frankeeren vereischt wordt niet alleen, maar zelfs het noodige bindgaren, om het pakje daarvoor gereed te maken. Waarmede ik de eer heb te zijn," enz.

Een wilddief, die bij verfoeijelijk regenachtig weêr, in het naar huis gaan, den weg over den Zobtenberg in Silesië