niet nu en dan nog een abuis, hetzij in de keuze van een woord, in de woordvoeging, of op eenige andere wijze, te maken. Voor zooverre wij dezen vierden jaargang hebben doorloopen, komt het werk ons daartoe zeer geschikt voor, en willen wij het als zoodanig ook gaarne aanbevelen. De redactie wachte zich echter bovenal voor drukfouten, die in een werk als dit bovenal hinderlijk zijn. The Orpheau lyee, voor the Orphean lyre (bladz. 98), en wat meer van dien aard is, kan er inderdaad niet door. Ook andere misstellingen troifen mij aan; zoo vonden wij op bladz. 13 eene aanhaling uit Schiller's Madchen aus der Fremde, dat daar echter aan Goethe wordt toegeschreven. In een werk , voor het onderwijs bestemd, kan men omtrent dergelijke dingen niet te naauwkeurig zijn.

N. T.

liegeling van het Lager Onderwijs in Amsterdam, na de wet van 13 Augustus 1857 (Staatsblad N°. 103). Verzameling van Verordeningen, enz., met de daartoe behoorende officiële bescheiden en beraadslagingen. 1<-' Aflevering. Amsterdam, Weytingh en Brave. 1861. 128 bladz. in gr. 8°. Prijs ƒ 1,30.

Wij ontvingen deze eerste aflevering reeds voor eenige maanden, en wilden met de aankondiging van het werk wachten tot het compleet zou zijn. Daar er echter tot dus verre niets meer gevolgd is, maken wij van dit eerste stuk afzonderlijk melding. Deze verzameling zal — zoo als de uitgevers berigten — alles omvatten wat te Amsterdam, na de wet van 1857, ter regeling van het lager onderwijs is verrigt, tot op de vaststelling der reglementen voor de openbare scholen. Zij, dié bij het lager onderwijs belang hebben of er belang in stellen, zullen wel doen zich deze verzameling aan te schaffen, die, compleet zijnde, omstreeks vijfen-twintig vellen druks, tegen den prijs van zestien cents het vel, gerekend wordt te zullen beslaan. Met de zamenstelling er van hebben zich belast de heeren A. J. H. van der Toorn en Mr. J. C. de Koning, leden der plaatselijke schoolcommissie te Amsterdam, die daarbij welwillende ondersteuning van het gemeente-bestuur mogten ondervinden.

N. T.