Be Economist. Tijdschrift voor alle Standen tot bevordering van Volkswelvaart, door verspreiding van eenvoudige beginselen van Staathuishoudkunde. Onder redactie van Mr. J. L. de Bruyn Kops. Te Amsterdam, bij J. H. Gebhard en Comp. 1861. 528 bladz. in royaal 8°. Prijs ƒ 3,80.

Het Bijblad van de Economist. Tijdschrift voor alle Standen , enz. (zie boven). Onder redactie van en bij de zelfden. 1861. 434 bladz. in royaal 8'. Prijs f 3,80.

Dat een tijdschrift, als de Economist, zich in een steeds toenemend getal van lezers mag verheugen, is een verblijdend teeken des tijds, een bewijs van den gezonden zin der natie, die wat goed en degelijk is op prijs weet te stellen, en gaarne gebruik maakt van de aangebodene gelegenheid om in nuttige kennis verrijkt te worden. Met een ligt te verklaren en. geenszins te misprijzen gevoel van zelfvoldoening gewaagt de redactie , in het eerste opstel van haar tienden jaargang, van de verblijdende deelneming, die haar tijdschrift mag blijven ondervinden, en zulks in weêrwil van de vele tijdschriften van min of meer gelijksoortige strekking, die sedert het licht hebben gezien, en ook hunne lezers vinden. In die steeds toegenomen deelneming en medewerking vindt de redactie genoegzame aansporing om op den tot dusver door haar gevolgden weg voorttegaan, en wil zij haar tijdschrift bij voortduring dienstbaar maken aan do verspreiding van staathuishoudkundige waarheden, die voor ieder van belang zijn en onder ieders begrip vallen, opdat daaromtrent eene volksmeening, eene volksovertuiging ontsta , die zich op den duur in de wetgeving zal doen gevoelen, en aldaar een grondtoon zal blijven aangeven, waartegen het op den duur vruchteloos zoude zijn te willen handelen.

Slaan wij een blik op den inhoud van den thans weder voltooiden jaargang, dan zijn wij al aanstonds overtuigd van de hooge belangrijkheid der onderwerpen, die wij behandeld vinden. Een zeer uitgebreide kring van lezers vindt hier onderrigt omtrent velerlei zaken van merkelijk uiteenloopenden aard, maar alle van groot en algemeen belang. Yoor handel en fabriekwezen worden mededeelingen en beschouwin-