ten zien en onzen tijd niet verliezen met dineeren, soupeeren , of met alles wat gemakzucht zoo vaak in het midden brengt. Voorwaarts is de leus: immer voort, met stoom!

"Woensdag de 3den September anno 1862 is aangebroken; de spoormand reeds gisteren avond gepakt. Is er niets vergeten? Het zou wonder zijn. Na een hartelijk afscheid van de onzen en eene korte, maar geforceerde wandeling, om niet te laat te komen, schoon wij tijd over hebben, zijn wij ter bestemde plaats op de Bierkade. De heeren V### enB***, met hunne dames, twee hunner kinderen, die gedurende ons reisje in Amsterdam zullen logeeren, en een zoon van den eersten, voor de Militaire Akademie te Breda bestemd , — allen zijn er, en niemand ontbreekt op het appél.

Een hartelijke morgengroete als een kruisvuur, waarbij niemand zijne eigene woorden verstaat, wordt gewisseld. De lucht is bewolkt. Hoe is de wind '? Wij hebben kort te voren en gedurende den geheelen zomer zoo veel regen gehad. Het klaart op in het oosten; de zon kijkt even om een hoekje. Even zoo ontplooit het gelaat der dames zich tot een blijd lachje, — het zal wel gaan!

Sinds eenigen tijd lag de Zacinstroom stoomklaar; de bengel luidt. Aan boord! En nu wordt het raderwerk in beweging gebragt. Niet vliegensvlug, maar toch oneindig sneller, dan met onze oudvaderlijke trekschuit, spoeden huizen en boomen ons voorbij. Nog een blik van den achtersteven op ons aloud Alkmaar. Vaarwel voor eenige dagen, vriendelijk stadje, met uw roemrijk verleden, waarin niet het minst de 8ste October 1572 schittert, toen Don Erederico, Alva's waardige zoon, na een hardnekkig beleg, door weinige honderden burgers en soldaten genoodzaakt werd met zijn leger op te breken en heen te gaan van waar hij gekomen was.

Onder gezelligen kout is weldra het Groot Noord-Hollandsch kanaal achter ons, en zijn wij de Meer overgestevend; de gillende fluit, zoo schril en in strijd met alles wat een muzikaal gehoor behagelijk is, meldt ons dat wij de eerste aanlegplaats, Wormerveer, genaderd zijn. Een kort oponthoud , en wij slooinen verder. Eene onafgebroken reeks van