het werk te stellen, Dien avond bragten wij een paar uren in // te Koerten " door, en wijdden de rest van onzen tijd aan het schrijven van een paar brieven aan onze betrekkingen.

Eene week lang werden wij drie, soms vier maal per dag uitgevraagd, en hadden telkens het genoegen nieuwe bouwstoffen op te doen voor ons overzigt van het personeel. Hartelijkheid en vertrouwelijkheid zijn de grondtrekken der karakters op dit door de natuur weinig begunstigd plekje gronds , dat het gouvernement jaarlijks ƒ 15,000 kost, om ter dekking der Eriesche kust te blijven bestaan.

Wij ontmoetten vele personen, die eener stad tot sieraad verstrekt zouden hebben, en die aan braafheid en gezond verstand ruimschoots vergoedden wat hun aan beschaving en geleerdheid ontbrak. De meeste zeelieden, die wij ontmoetten, hadden op Groenland, enkelen op Indië gevaren, en allen hadden den echt oud-Hollandschen zeemansgeest en veel kennis van de navigatie, schoon weinigen het verder dan tot derden stuurman bragten.

Op een der volgende dagen ontvingen wij aan het ontbijt eene uitnoodiging om met v. d. K. op de rit te gaan.

Ten twee uur zou de plegtigheid een aanvang nemen. Op den // visiteurswagen" nam op het voorste bankje de voerman en de oudste dochter plaats; op het tweede Agneta eu Hugo; op het derde N°. 2 en mijn persoon (N° 3 zou de huiszorg op zióh nemen), terwijl de oude heer zich op het achterste bankje zocht te schikken. Tusschen ons stonden eenige trommels en mandjes met ververschingen, voldoende voor eene uitgehongerde karavaan , en voor ons uit draafde een jongen, om onze nadering aan het Posthuis bekend te maken.

Ik spreek niet van de aankomst in het gezigt van het Eijerlandsche lid, noch van de kreten bij het vinden van een ei, noch van het razend gegil, wanneer wij sans compliments elkander langs den zandigen rug der duinen naar beneden lieten rollen. Genoeg, wij reden huiswaarts, met eijeren gevoed, met zand overstrooid, en vervuld met het gevoel dat wij natuurlijk en onschuldig een dag hadden doorgebragt.

Het ijs was thans rondom gebroken, en schoon wij nu hier, dan daar, uitnoodigingen aannamen — de vier Gratiën zagen ons het meest in haar midden.