BIBLIOGKAPHISCH ALBUM.

Zondag-avondstonden. In maandelijksche afleveringen. Door B. J. Adriani, predikant te Amsterdam. Utrecht, J. G. Broese. 1862. 396 blz. in gr. 8". Prijs ƒ 3,60.

Uit // een woord aan den lezer" , aan het slot van dit boekdeel geplaatst, maken wij op, dat de verdere voortzetting van de Zondag-avondstonden, waarvan twee jaargangen verschenen zijn, gestaakt is. Het eerste deel is ons niet onder de oogen gekomen; maar uit den inhoud van den tweeden jaargang blijkt genoegzaam, dat de schrijver een werk heeft geleverd, dat van meer dan voorbijgaande waarde is, en ook voor het vervolg eene zeer geschikte Zondagslectuur oplevert voor hen, die op den dag des Heeren nog buiten de openbare godsdienstoefening een uurtje wenschen af te zonderen, hetzij tot onderlinge stichting in den schoot des huisgezins, hetzij tot stille overpeinzing in de binnenkamer. Menige schoone bladzijde van dit boekdeel levert daarvoor rijke stof, en ofschoon wij voor ons de rigting des schrijvers niet zijn toegedaan, waardeeren wij den gemoedelijken ernst, die in al het geschrevene doorstraalt, even als den echt Christelijken geest en toon, die er in heerscht, zoodat er ook bij geheel verschillende opvatting niets in voorkomt, wat eenige ergernis kan geven. Wij stellen ons dus voor, dat hier voor ieder godsdienstig gestemd gemoed iets te leeren valt, en bevelen op dien grond de lezing gaarne aan.

B—t.

Kan het ontstaan der Christelijke Kerh niet worden verklaard zonder het geloof der discipelen aan de opstanding van Jezus? Door N. J. Krom, predikant te Biervliet. Leiden, D. Noothoven van Goor. 1863. 45 blz. in post-8°. Prijs ƒ —,50.

Men weet het — ten minste, er is herhaaldelijk op gewezen — dat de voorstanders der realiteit van 's Heeren opstanding die realiteit zelve gedurig verwarren met het geloof der discipelen aan de opstanding. Als bewijs voor het feit beroepen zij zich op het ontstaan der Christelijke Album 1863. 7