In den laatsten tijd is er veel over Amerika geschreven. Aimard, Armand, Ferry, Ruppius en anderen hebben het lezend publiek als met lectuur over het vierde werelddeel overstroomd, en men zou meenen, dat men nu genoeg van de Nieuwe Wereld op zijne kamer of aan de leestafel heeft genoten. Doch daar komt de heer Yan der Made ons nog u iets" aanbieden. Dit iets zal uitkomen in 16 a 18 afleveringen, elk van 3 vellen druks of 48 bladz. in gr. 8°. Men

krijgt dus weêr stof. Maar is het nieuws ? Is het

iets goeds?

Volmondig durven wij zeggen: Ja! De reistafereelen van Dr. Zimmerman hebben ons, voor zoo ver wij er tot hiertoe kennis mede konden maken, zeer geboeid; zijne schetsen van het leven en de zeden in het verre westen hebben ons aangename uren verschaft, en reeds nu, ook zonder dat wij het slot kennen, durven wij het werk gerust aanbevelen.

Wanneer al de afleveringen in ons bezit zijn, komen wij er op terug.

L. H. v. d. V.

Het Vinlcje. Twee- en driestemmige liederen. Muzijk van Bordèse, Pr. Abt en anderen; ten gebruike der lagere scholen en zangscholen. Woorden van H. Koster, Hoofdonderwijzer te Harlingen. Harlingen, J. Eiesberg. 48 bladz. in kl. 8°. Prijs ƒ —,25.

Eet GoudvinTcje. Verzameling van driestemmige kinderliederen voor scholen en huisgezinnen. Woorden van Ic. Bikkers. Eerste Stukje. Te Rotterdam, bij Hendrik Altmann en W. C. de Vletter. 21 bladz. in kl. 8°. Prijs

ƒ -io.

Met beide deze zangbundeltjes hebben wij met genoegen kennis gemaakt. Het zijn lieve stukjes die zij bevatten, en bevallige zangwijzen. Wij voorspellen aan beide een goed debiet, zoodra zij maar een weinig bekend zijn geworden. Moge onze korte aankondiging er toe bijdragen er de aandacht van ouders en onderwijzers op te vestigen!

Hz.