kerel zal het boeltje nog uit de hoeken moeten halen , en ik zou mij daarvan in eene dorpsherberg maar geen te groote illusiën daarvan vormen. Summa summarum zullen we ons heden met bitter weinig moeten tevreden stellen. Wat zal dat een fijn dineetje geven! Maar alle gekheid ter zijde! Zullen we hier dan wezenlijk den gansehen dag moeten blijven, en niet ongemerkt door dat gat van een stadje kunnen heentrekken?" — n Wel, hoe kunt ge dit nog vragen ? Je hebt toch waarachtig nog even goed je zinnen bij elkaar als ik? Of zou je denken, jongenlief, dat onze Javert, in zijne verbittering, niet onmiddelijk aan zijne collega's in den omtrek getelegrapheerd heeft, zelfs met ons signalement, om ons op onze doorreize aan te houden en binnen te palmen? Neen, man! we blijven stilletjes hier, en gaan straks pour passer le ternps maar wat ecarteeren. Zoodra het donker is, brengt Dirk ons verder weg tot op behoorlijken afstand van de stadspoort; wij wandelen dan, dank zij mijne bekendheid met de wegen, buiten de stad om, den straatweg op tot aan den derden molen, waarvan de eigenaar gehuwd is met eene oude meid van mijn oom, die mij heeft zien groot worden, en verschrikkelijk veel van mij houdt. Wij blijven heden nacht bij de goede luidjes slapen, en deze brengen ons morgen vroeg in hunne huifkar echt landelijk over de grenzen, tot voor de woning van mijn goeden oom." — // Ik moet zeggen," sprak de ander weder, // dat je de zaak magnifiek hebt overlegd, en daarvoor wezenlijk een pluimpje verdient; ik zal mij dan ook verder maar geheel aan uwe hoede toevertrouwen. Voor het overige kunnen we alweder staven , dat bij alle ongelukken soms een geluk is. Want, hoe zouden we het gelapt hebben, als niet toevallig een stalhouder je ploert en diens knecht je getrouwe Leporello ware geweest, die beiden lijf en ziel voor ons zouden wagen ?" ■— // Zoo mag ik je hooren redeneeren, Frits! en nu as je blief ook verder geene dogma's meer." En hier begon Willem de volgende regelen uit Der alte Student te reciteeren :

» Denkst du daran, wie treu dem Bm-schenschwerte »Für Burschenehre einst du machtig schlugst?

»Und, ob dein Gegner sich auch tapfer wehrte, »Den schweren Sieg davon doch endlich trugst ?"