Luitenant B. van 1-I-Aut.T. hoofdkwartiermaker.

Overige kwartiermakers:

Luitenant der Mil. Adm. van het bataljon, sergeant X. van St.-I-Aut.T., aan wien toegevoegd 2 manschappen van 2-I-Aut.T.,

1 sergeant en 3 manschappen per compagnie.

C.-l-I-Aut.T. stelt heden te 1.00 nam. bij het Palace Hotel 2 vrachtauto's ter beschikking van luitenant B. voor het vervoer der kwartiermakers. Deze melden zich op dat uur bij dien officier, waarna onverwijld wordt afgereden.

5e. Het pakken der voertuigen vangt onmiddellijk aan.

6e. De benzinetanks der motorvoertuigen zijn heden uiterlijk te 4.00 nam. gevuld.

7e. Verpleging.

Middagmaaltijd heden 3.30 nam.

Uitreiken brood, kaas en koffie om te nuttigen gedurende den marsch heden 4.15 nam.

Gedurende den marsch wordt de morgenmaaltijd voor 4 - 9 - '26 bereid en bij aankomst te Beekbergen, voor het betrekken der kwartieren, aan den troep uitgereikt.

De Luitenant-Kolonel,

A.

Gedicteerd aan:

C.C.,

Luitenant B.,

Luitenant der Mil. Adm. v/li bataljon,

Officier van Gezondheid v/h bataljon,

Teclmiseh-opzichter.

Zooals uit het door C.-I-Aut.T. uitgegeven voorloopig bevel blijkt, wenschte hij, dat zijn bataljon te 5.00 nam. van den 3 September in de garages tot den afmarsch gereed zou staan.

Bij de te Haarlem bij de Schoolcompagnie van den Motordienst gehouden oefening hadden enkele deelnemers ook een voorloopig bevel uitgegeven, doch daarin bepaald, dat de voertuigen op bovengenoemd uur niet in, doch buiten de garages en dan nog wel in colonne ten afmarsch gereed, opgesteld moesten zijn.

Zij, die dezen maatregel namen, handelden o.i. niet juist, want door de motorvoertuigen te 5.00 nam. compagniesgewijze in de open lucht in colonne op te stellen (een compagnie materieelvervoer heeft in die formatie een diepte van ± 1100 M.), boden zij vijandelijke vliegers de gelegenheid die opstelling van de lucht uit waar te nemen, hetgeen niet in den geest van den C.Y. kon zijn.

Deze toch had bevolen, dat de Aut.T. in den nacht van 3 op 4 September zich van hunne eerste kantonnementen naar het concentratiegebied moesten verplaatsen.