Ik hel) niets beiers welen te doen dan de tellingen van de waarnemers, die 2 of meer tellingen uitgevoerd hebben, met behulp van een voor iederen waarnemer constanten factor, tot het niveau van Bergedorf te herleiden. Het resultaat is de achterstaande figuur 2. Er blijkt uit, dat de verschillende tellingen, na vergelijkbaar gemaakt te zijn, in het algemeene verloop van het verschijnsel overeenstemmen en voorts, dal de gevonden frequentie-kromme symmetrisch is t.o.v. het maximum, dat om precies 8U G. M. A. T. valt. De kromme heeft veel overeenkomst met een toevalskromme. Aan de beide „vleugels zijn de ordinaten van de waargenomen kromme echter iets grooler dan bij de toevalskromme het geval is. Het totale aantal zichtbare vallende sterren is ongeveer 17500 geweest, als de geteekende kromme, wat het niveau betreft, de werkelijkheid weergeeft.

Verdere bijzonderheden.

Enkele waarnemers spreken van een herhaaldelijk opllitsen en weder uitdooven van sommige meteoren, soms lol 5 a (i keer toe. Enkele zeer heldere meteoren lieten fonkelende slippen na. Den Heer J. C. M. Kruisinga frappeerde een periodiciteit van 15 a 20 seconden in de frequentie. „Omstreeks 4 toL 3 maal per minuut was er nauwelijks eenig leven, dan in eens een gestadige vermeerdering van het aantal, alsol er banden ol golven in den zwerm voorkwamen.'

Over het optreden van groepjes van 3 of meer meteoren, gelijktijdig tevoorschijn komend uit één punt, deelen verscheidene waarnemers gelijkluidende bevindingen mede.

Waarschijnlijk kan één der door Pater Coebergh in kaart gebrachte zeer heldere meteoren (een bolide?) geïdentificeerd worden met een door den Heer Le Coultre te Maisse (Seine el Oise) in leekening gebrachte bolide, zoodat, wanneer nadere gegevens daaromtrent bekend geworden zijn, wellicht de hoogte van deze bolide boven de aardoppervlakte geschat kan worden.

Het is jammer dat geen waarnemers fotogralische opnamen gemaakt hebben van dezen sterrenregen. Dit had binnen het bereik gelegen van elk die een lens met groote relatieve opening bezit, welke lenzen tegenwoordig zeer gewild en in gebruik zijn. Hel was reeds voldoende geweest gedurende eenige minuten le belichten, zonder dat van een kijkeropstelling gebruik behoefde te worden gemaakt. De helderste meteoren hadden op deze wijze geregistreerd kunnen worden. In de eerste plaats had de radiant zeer nauwkeurig bepaald kunnen worden en in de tweede plaats had uil simultane opnamen uit waarnemingsplaatsen op eenige