STAATSBLAD

DER

VERËENIGDE NEDERLANDEN.

(N®. 23.) Besluit, van den 2den Februari) 1814, n°. 80," bepalende den koers van den Ilollandschen Gulden, in de Departementen der Monden van de Schelde , der Monden van den Rhijn en in het Arrondissement van Breda, op 210 Centimes oj twee Francs en tien Centimes.

Wij WILLEM, bii de gratie GODS, Princk van OranjeNassau, Souverein Vorst der Vereenigde Nederlanden, enz., enz., enz.;

Gehoord het Rapport van Onzen Commissaris - Generaal der Financiën, en in aanmeiking nemende, dat in de berekening van den aanslag der belastingen in de Departementen van de Monden van de Schelde, van de Monden van den Rhijn en in het Arrondissement van Breda, onder de Fransclie Regering een andere maatstaf, dan die in de overige Departementen der Verëenigde Nederlanden gebruikelijk, is gevolgd geworden, alzoo in die berekening de Hollandsche Gulden slechts op eene waarde yan 2 Francs en 3 Centimes of 203 Centimes was gesteld;

Geconsideerd, dat die wijze van berekening alleen heeft kunnen bestaan in verband met den geforceerden hoogen koers aan de Fransche, en de daaruit resulterende lageren koers aan de Hollandsche Muntspeciën gegeven;

Geconsidereerd, dat die onëvenre3igheid tussclien de beide Muntspeciën, tlians geheel moet komen te vervallen, nu alleen de Hollandsche Muntspeciën in de Verëenigde Nederlanden, als ëe Nationale Standpenning, kan worden aangemerkt;

En willende te gemoet komen aan het bezwaar voor de Ingezetenen der Departementen van de Monden van de Schelde, de Monden van den Rhijn en het Arrondissement van Breda, uit het gebrek van Hollandsche Muntspeciën ontstaande,