5 2- Zoodanige Ingezetenen welke, te lek enen van den tijd hunner primitive aangifte tot ultimo Junij daaraanvolgende ingesloten, de hier bovengemelde persoon of personen in hunnen dienst bekomen hebben, zullen deswege voor een geheel jaar beschreven worden.

§ >'• Zoodanige ingezetenen welke de meerder in dienst genomene personen m den loop van het tijdvak tusschen primo Julij en ultimo September gekregen hebben, zullen deswege maar voor een half jaar beschreven worden en in de maanden October, November en December voor dat loopend jaar, geheel vrij zijn.

§ 4. Ten einde de snppletoire aangave in deze belasting op eene regelmatige wijze geschiede, zuilen bij de ontvangers iri iedere gemeente de noodige gedrukte declaratoiren van suppletoire aangifte voorhanden zijn en aan de ingezetenen op hunne aanvrage gratis worden uitgereikt; zullende de belasting^ schuldigen vervolgens verpligt zijn, deze declaratoiren op den voet en wijze bij § 5 van art. 7 bepaald, intevullen en daarna dezelve te bezorgen ten kantore van "den ontvanger der gemeente waarin zij ieder respectivelijk hun verblijf hebben.

§ 5. De aanslagen, voortspruitende uit deze suppleteire aangaven , raoeten worden geregeld en ingevorderd overeenkomstig ue bepalingen bij art. ai dezer ordonnantie vastgesteld.

Art. i4;

Personen na cle beschrijving afgeschaft.

Dienstboden of andere personen in art. 5, 4, 5 en 6 dezer ordonnantie omschreven, afgeschaft wordende, zal aan den belastingschuldige, bij wien dezelve in dienst Waren, of zijne ï'egtverkr;jgende, op deszelfs daartoe ingediende reclamatie, (op den voet ais bij art. 20 is bepaald), na dat de uitspraak op dezelve ten Zijnen voordeeie zal zijn geschied, worden te goed gedaan de helft der belasting, voor ieder der in dit art. vermeide personen, die vóór den laatsten Junij is afgeschaft geworden en m welker plaats geen andere getreden is.