ook dat iemand op onroerende goederen eenig generaal of speciaal hypotheek of andere actie tegen het geëxecuteerde Pand en hij gevolg preferentie hoven de stad of plaats mogt Pretenderen, zoo zal daarvan door den opposant awiden deur— Gaarder of bode, die de executie dirigeert, dadelijk na da sommatie, in geschrifte kennis moeten worden gegeven, en zal dezelve deurwaarder ofbode, na het bekomen dezer schriftelijke kennisgeving van zoodanige sustenue, daarvan dade'jk communicatie geven aan den Ontvanger of gaarder, op n ;ens last de executie wordt gedirigeerd, waarna deze laatste (voor zoo verre hij. geen grond mogt vinden, om den deurnaarder of bode te nevelen, om dadelijk de begonnen executie ten respecte ran dien derden opposant kost- en schadeloos <■>■ te doen), denzelven opposant of opposanten, eenen precisen dag van oppositie zal doen beteekenen voor de regtbank van het ressort, waarin de executie wordt gedirigeerd of wel voor de civiele kamer derzelve, ten einde redenen te geven van zijne voorschreven oppositie en ten zelfden dage tegen hem ontvanger of gaarder en executant, zoodanigen eisch te doen, ais hij zal te rade worden.

Zullende wijders op dien beteekenden dag door de opposanten, in cas van oppositie, moeten worden eisch gedaan, en voort geprocedeerd op zoodanige korte en percmtoire termijnen, mitsgaders op zulken voet en wijze, als bij de tweede afdeeling van het reglement op de manier van procederen bij de invordering van de middelen te lande, in dato 17 Januarij 1806, is vastgesteld en voorgefc breven en in allen gevalle de deurwaarders of boden dadelijk, 11a dat de hier voorgemelde fchriftelijke kennisgeving aan hun door den opposant of opposanten zal zijn gedaan, met de begonnen executie moeten supersedereu, tot dat de voorsz. differenten bij uiterlijke gewijsde zullen zijn getermineerd.

12. Indien de debiteur zelve vermeent, dat hij ten onregteof op eene verkeerde wijze wordt geëxecuteerd , zai. het hem vrijstaan, zich deswege bij rekweste te adresseren aan het stedehjk of plaatselijk bestuur, met zoodanig verzoek, als hij te rade zai worden, en waarop hetzelve bestuur , naar bevind vau fcaken, zal kunnen disponeren ; voor zoo verre echter de gceXecuteerde bij het stedelijk of plaatselijk bestuur in het ongelijk mogt worden gesteld, of hangende de deliberatie» vau ^at bestuur, met de executie mogt worden voortgegaan, zai het fcIU vrijstaan aicï» verder deswege bij rekweste te wead#* lot

A 5