komende schepen of vaartuigen, in maniere a!s hoven, aangifte moeten worden gedaan van het zont of de pekel, strekkende tot scheeps-consumtie, mitsgaders van het getal koppen, Waarmede het schip bemand is.

Tot vijf ponden of twee en een halve kilogramme voor eiken schepeling za! van dezen voorraad geen impost betaald worden , doch wegens het surplus, op den dag der inklaring ter uiterste wacht zich aan boord bevinde9.de, de gewone belasting verschuldigd zijn.

Het bedrag der belasting wegens dit surplus zal, wanneer het zout aan boord moet verblijven, moeten voldaan worden binnen tweemaal vier en twintig uren na de aankomst van het vaartuig ter plaatse der lossing als boven • de deswege te verkrijgene kwitantie, zal aan boord moeten blijven tot justificatie van het verimposte en dit laatste nimmer aan andere schepen of schuiten worden overgedaan , of naar land gebragt, dan in tegenwoordigheid van één der beëedigde lands wegers of meters, en met speciaal consent van den ontvanger of deszelfs gemagtigden, die zulks aan boord in dorso der kwitantie «al vermelden.

Het zout, tot scheeps - consumtie medegebragt, niet bestand zijnde om aan boord te blijven, maar om aan wal tc worden opgeslagen, zal in dusdanig geval behandeld worden ? als het zout voor de gewone consumtie.

Bijaldien hetzelve echter meerder mogte bedragen dan liet dubbeld, dat is tien ponden of vijf kilogrammen voor ieder hoofd, en de schipper of bevelvoerder verlangen mogt deze kwantiteit naderhand met dezelfde ekwipagie weder uittevoeyen, zal hij de bevoegdheid hebben dusdanige scheeps-consumtie in het hierna te vermelden entrepot, of, zulks ter losplaats niet gevonden wordende, in een ander lands pakhuis, onder opzigtvau 'sliijks bedienden, te doen opslaan; zullende dit zout, bijzijn vertrek, zonder betaling van impost, weder aau boord kunnen worden genomen.

Art. li.

IVcging en meting van het zout.

Al het van buiten dit Rijk ingevoerd wordende zout zal dooi' beëedi .de lands wegers worden gewogen, gelijk nu.de al de van buiten ingevoerd wordende pekel door beëedifde lands joeijers zal worden geroeid en gemeten, ecu ea andei' ?onder admissie Y8U 4e 111 :i ste overmaat.