Je kooper, niet tegenstaande door de genoemde insolventie of executie dezelve faciliteiten bereids verbeurd waven, evsnwel daarvan als nog mogen profiteren.

Art.

Tweede wijze van aanzuiveren.

Wanneer de brander of ruwstoker van de eerste of tweede klasse deszelts moutwijnen wensclit afteleveren aan een distilateur, beboorende tot de vierde klasse, of ook wel aan zijne mede—fabrijkanten, om bij de»e overgestookt en tot jenever', brandewijn of L.eureu geprepareerd te worden, zal hem zulks geheel vrijstaan, doch dit wenschende te doen met overschrijving van den impost, bij de fabrikagie verschuldigd, zal hy nevens den distilateur daarbij de formaliteiten behooren te observeren , in dit artikel voorgeschreven.

In de eerste plaats zal zulks niet toegestaan kunnen worden dan voor den uitslag binnen dezelfde provincie, en

In de tweede plaats, voor geene kleinere partijen, dan ■waarvan de impostfibo.- exccdeert, berekend tegenƒ34:7: het okshoofd, of /i4:i4:o het hectoliter, amsterdjmsche proef van 20 graden.

De kooper of overnemer van de dranken zal van de overneming schriftelijke aangifte doen ten kantore des ontvangers, tor plaatse alwaar de opslag staat te geschieden, en na het stellen der vereischte cautie, op den voet van art. 56, en het op zich nemen der betaling door den ruwst ker verschuldigd , doch ter plaatse van zijn bedrijf deswege een bewijs verkrijgen, het welk door hem, bekrachtigd met de hand teekening des afleveraars of veikoopers, zal moeten worden vertoond aan den ontvanger, ten wiens kantore de af-oi overschrijving staat plaats te hebben.

Deze laatste ambtenaar zal intusschen hierop de afschrijving en het eventueel roijement van borgtogt niet effectueren, ten zij hem van wege den Directeur zijner provincie een dubbe! van dit bewijs geworden zal zijn, waarop hij als dan aan den afleveraar, nadat ook deze op dit instrument deszelfs hand teekening gesteld zal hebben, een cpntrabewijs jder afschrijving zal verleenen.

De distilateur zal den impost welke op hem is overgegaan , moeten aanzuiveren, in éénen termijn, vervallende drie «wanden na den dag, op \yelken de impost overgeboekt is.