dezelve zullen mogen zijn, of tot welk einde dezelve zullen zijti geschikt, overeenkomstig de bepalingen, in de hiernavolgende artikelen begrepen.

Art. 2.

ïste KLASSE.

Overdekte schepen.

In de eerste klasse zullen begrepen *ijn alle schepen , schuiten en vaartuigen, om liet even onder welke benaming dezelve varen, gebruikt worden of kunnen worden gebruikt, welker ladingsplaatsen g heel of gedeeltelijk met vaste dekken of tenten, of wel luiken, borden, planken of Jeeren overdekt ziju , of in of aan dewelke eenig juk, ligger of klamp tot het leggen of dekken met luiken, borden, planken of leeren, gevonden worden, en welke in het navolgende artikel niet begrepen zijn. ■

Van dezelve zal, niet meer dan één last, dat is 2,ut kubiek meter of stère groot bevonden wordende, drieguldens, doch oi) meer dan één last of 2,84 stère aangeslagen zijnde , bovendien wegens elk zoodanig last twee guldens tien stuivers , of voor iedere stère ƒ o: 17 : 10 jaarlijks worden geheven : de halve en vierde gedeelten van lasten, of gedeelten van stèren boven het eerste last of 2,84 stère, berekend op deu voet van art. 9 hier navolgende.

Art. 5.

2de KLASSE.'

Overdekte schepen, groenten en andere specien varende.

Onder de tweede klasse zullen begrepen zijn alle in liet vorig artikel omschrevene overdekte schepen, schuiten en vaartuigen, welke, het geheele jaar dóór, geene andere vrachten laden dan tteenkplen, kalk. groenten, zand, puin, water, spoeling, modder, mestspecien, rut en biezen zonder immer tot eenig ander einde te worden gebruikt ; voorts ook de korenligters, welke dienfen ter berging

yan granen of om dezelve naar de zeeschepen ol pakhuizen ® ^ t®