Art. 6.

p'erhooging voor getrokken wordende beurtschepen eri veerponten, enz.

De schepen , schuiten en vaartuigen, in cle 2de, 5de en 4de artikelen dezer w*t vermeld, welr.e vaste-Leurten en veeren bevaren en setrokken worden, zonder onderscheid of dezelve tot hulp en gemak, ook bij gelegenheid, van eemg zeiltuig gebruik maken; voorts de veerponten en gierbruggen, alsmede de schepen, schuiten of vaartuigen, in vaste veeren dienende tot het overzetten orer stroomen, rivieren of kanalen, zullen aan de betaling van een dubbel lastgeld , Volgens de klasse waartoe dezelve respcctivelijk behooren, onderhevig zijn.

Art. 7.

Nadere omschrijving wat beurtschepen zijn.

De verhoogingen , bij de beide voorgaande artikelen dezer wet op de beurt- en veerschepen , schuiten en vaartuigen gelegd, zullen wegens dezelve respeclivelijk moeten worden betaa'd, om het even of die schepen, schuiten en vaartuigen alleen in vaste beurten varen, of daarbij tevens andere vrachten aannemen of doen, piitsgaders wegens alle schepen, schuiten en vaartuigen, welke,het zij gewoonlijk, het zij slechts bij sommige gelegenheden, en voor het geheel of voor een gedeelte van de reis, in vaste beurten en veeren worden gebruikt.

Art. 8.

Nadere bepalingen omtrent schepen, die linnen- en builenlandsche reizen doen.

Nederlandsche schepen binnen- en buitenlandsche reizen doende , en als zoodanig verpligt tot het buitenlandsch lastgeld te betaleii, zullen wel van een tweeledigen lastbrief worden voorzien, doch volstaan kunnen met slechts éénmaal te betalen het hoogste regt. 1

Art, fi