Art. 18,

Met betrekking echter tot de uit zee komende goederen, zal liet den kropman of geconsigneerde,- die onkundig m<gt zijn van derzclver kwantteit van stukken, ellen, maten of gewigt, vrijstaan . om de goederen, na dat de hoeveelheid kisten, pakkan, vaten, balen of mailden vooraf aangegeven en het noodig dokument tot provisionele lossing, voor elke partij afzonderlijk, verkregen zal zijn door iemand van zt|nentwege en ten zijnen koste, op eene daartoe expresselijk aan "te wijzene plaats, en onder surveillance van een of twee commisen ter recherche , geheel of gedeeltelijk te doen tellen, meten, roeijen of weeen, en daarna de nadere aangifte te doen, met vermelding der kwantiteit en waarde der goederen. Hetwelk geschied zijnde, zal op het deswege vervol ens te verleenen paspoort of loscedul de recherche woiden geëffectueerd vóór dat de koopman de goederen moge tot zich nemen, op pene van confiscatie derzelve. En zal bij deze recherche geen acht worden geslagen of van deze voorschreven faculteit van tellen , meten, roeije'i of wegen al dan niet is gebruik gemaakt, alzoo daardoor aan het regt van s Rijks amfotei aren tot aanhaling of benadering niet in het allerminste wordt gedeïogeerd.

Art. 19.

Schippers of voerlieden, bij het inkomen aan het eerste kantoor ee ige goederen hebbende aangebragt en aangegeven , waarvan de invoer bij de wetten is verboden, sullen «lie goederen op staanden voet wederom mogen teru*- en uitvoeren; edoch, in gevalle dezelve daar benevens gepermitteerde goederen mogten hebben aangebragt, zal het hun vrijstaan, deze laatste in te voeren, mits de verbodene goederen ten eersten kanore of wacht, lossende of afladende. om ten koste van de geïnteresseerden onder 's Rijks custodie getteld en daaromtrent vervolgens gehandeld te worden, zoo als in art. 192 en eenige volgende is gestatueerd.

_ Aan de schippers echter zal het vrijstaan, om, ten hunjien koste , eene wacht aan boord te nemen tot aan de plaats der destillatie, indien aldaar een kantoor is, op 't welk de verbodene goederen alsdan, in plnatse van ter «erste Wacht, zullen worden ia custodie genomen.

Art. 20.