boete, of de dubbele uitgaande regten , «aar mate dat het geval is, op te leggen en te betalen.

Art, 79..

Het zal aan de verzenders vrijstaan , des verkiezende, het montarit der regten te consigneren ; waarvan ais dan op de registers aanteekening zal moeten geschieden.

Art. 80.

In de voorschreven binnenlandsehe paspoorten zullen moeten worden uitgedrukt de kwantiteit en soorten, de merken, de nummers en de waarle der goederen , de naam van den koopman en van den schipper of moerman, de plaats der destinatie, de te lande te houdene route, de tijd voor den vervoer geaccordeerd naar de, distantie der plaatsen en het jaarSaizoen , en eindelijk de tijd, binnen welken hetzelve, met certificaat van zuivering voorzien, zal moeten worden terug gebragt.

Art. 81.

Zoodanige der aldus verzonden wordende goederen , welke bij den uit- of invoer veiboden, of bij de waarde hooger dan tegen drie percent belast zijn, zullen daarenboven worden geplumbeerd.

Art. 82.

De schippers en voerlieden zullen gehouden zijn de bij hun geladene goederen , in dezelfde kwaliteit en kwantiteit als op het binnenlandsch paspoort is uitgedrukt, te vertoornen , te weten , die ter zee verzonden worden, op het kantoor van de plaats der destinatie, en dezulken die over land vervoerd worden, aan alle de kantoren op de passagie gelegen; zullende ten bewijze daarvan de ambtenaren op die kantoren de voorschreven paspoorten viseren. En, zu:ltn de ambtenaren op het kantoor der destinatie; het paspoort «iet mogen zuiveren, dan 11a behoorlijke visitatie en : ccoord-bevinding der goederen, en wanneer dezelve binnen den bij het paspoort voorgeschreven termijn zijn aan^ekomec.

Art. 83.