èó. Bij Zoodanige koiengroeven, waar de bergplaats is veWijderd van dezelve, za! de vervoer van de uitgegraven kolen naar die bergplaats langs den gewpnen en den bekenden weg, of" voetpad, worden toegestaan , en zulks met kruiwagens, of * wanneer de steenkolen door raenschen gedragen worden, zonder dat daartoe ecni'g consent zal benoodigd zijn.

Wanneer dc kolen en kolenaarde, waarvan de vervoer van de groeve of bergplaats, alleen met het dragen door mensclien, geschiedt, om alzoo in handen van den consommateur gebrage te worden, zonder in eene verdere bergplaats te worden nedergelegd, of op vaar. of voertuigen of ook op paarden of andere lastdieren, tot verderen vervoer te worden opgeladen, 'zal met de eigenaars der koiengroeven eene schikking, bij wijze van abonnement, kunnen worden gemaakt, en , onder beneficie vaii hetzelve, zullen de voorschreven kolen en kolenaarde, vrijelijk, zonder consent of verimposting, kunnen worden getransporteerd»

21. Bij geringe en weinig opleverende exploitatien, voorzoo Verre de plaatsing van een bijzonder kantoor of ook het toewijzen aan dezelve van een voor andere groeven tevens geëtablisseerd kantoor niet mogelijk is , zullen , onder Onze goedkeuring , bijzondere overeenkomsten, wegens de wij'ze van betaling van den impost , kunnen worden aangegaan. Zullende, bij deze overeenkomsten, ten aanzien der exploitatie van zoogenaamde kolen-aarde, op de mindere waarde dezer specie gelet en de overeenkomst daarnaar ingerigt Worden.

Ttvecde wijze van heffing.

52. Aan zoodanige exploiteurs van koiengroeven, welk« Jtulks zullen verlangen, en die de Administratie in de gelegenheid

bh\-