lietzij krachtens eenigen anderen titel gemeen zijn, ingevolge overeenkomst tusschen de geregtigden bij uittreding uit de bestaan Ie gemeenschap of bij overlijden aan de overige mede-eigenaren verblijven tegen of zonder vergoeding aan den uitgetredene of aan de erfgenamen of regtverkrijgenden van een overleden deelgenoot, wordt bij elk zoodanig uittreden of overlijden op de van de voormelde overeenkomst opgemaakte acte evenredig regt van registratie bijgevorderd als of het aandeel van den uitgetrelen of overleden deelgenoot bij de uittreding of het overlijden aan de overgebleven deelgeregtigden onder bezwarenden titel ware overgedragen.

Dat regt is verschuldigd over de door 's Rijks ambtenaar ambtshalve te schatten waarde van het evenbedoelde aandeel, ten ware de verkrijgers vóór de betaling de voor de berekening van het regt vereischte opgaven , bij eene te zijnen kantore in te leveren verklaring, verstrekken , behoudens in dat geval het middel van waardering door deskundigen ten aanzien der onroerende zaken op den voet en met de gevolgen als voor overdragt onder bezwarenden titel is bepaald.

Artikel 14.

Op acten van overdragt van onroerende zaken onder bezwarenden titel, welke volgens de bestaande wetten aan het regt van vier gulden van de honderd gulden onderworpen zijn , is , bijaldien dit regt binnen het jaar, voorafgegaan aan de registratie dier acten, wegens de overdragt dierzelfde zaken op eene geregistreerde acte is geheven of verschuldigd geworden , slechts een registratieregt van vijf en twintig centen van de honderd gulden verschuldigd , met dien verstande evenwel dat, zoo de waarde dier zaken tijdens de latere acte of de hierin uitgedrukte prijs meer mogt bedragen dan bij de voorafgaande overdragt, over de meerdere waarde het gewone regt moet worden betaald.

Acten , houdende ontbinding of vernietiging bij overeenkomst eener overdragt, zijn onder de acten van overdragt begrepen.

Artikel 15.

Artikel 15, n°. 4, en artikel 69 , § V, n°. 3, der wet van 22 Frimaire , jaar VII, vervallen.

He^ regt yan registratie op acten van ruiling van landerijen, allen