Het ressort van de voogdijraad te 's-Gravenhage strekt zich uit over de kantons 's-Gravenhage en Delft.

Het ressort van de voogdijraad te Leiden strekt zich uit over de kantons Leiden cn Alphen.

Het ressort van de voogdijraad te Groningen strekt zich uit over het kanton Groningen.

Het ressort van de voogdijraad te Winschoten strekt zich uit over de kantons Winschoten en Zuidbroek.

Artikel 3

De voogdijraden te Rotterdam, Amsterdam en 's-Gravenhage zijn gesplitst in twee kamers.

De verdeling der werkzaamheden tussen de beide kamers in de ressorten dezer voogdijraden geschiedt volgens een door Onze Minister van Justitie vast te stellen regeling.

De voorzitter dezer raden is tevens voorzitter van een der kamers. De ondervoorzitter is voorzitter van de andere kamer.

Artikel 4

De kamers der in het vorige artikel bedoelde voogdijraden zijn ieder voor zich bevoegd tot het nemen van besluiten in zaken de voogdijraden bij de wet of bij algemene maatregel van bestuur opgedragen, behoudens de uitzonderingen in het laatste lid van dit artikel.

In geval naar de mening des voorzitters een door een der kamers in een bepaald geval genomen besluit strijdig is met de door de meerderheid in de voogdijraad gehuldigde beginselen, zal hij de zaak onderwerpen aan het oordeel ener daartoe door hem bijeen te roepen verenigde vergadering der beide kamers. De hieropvolgende uitspraak kan aan de inmiddels door derden verkregen rechten geen nadeel toebrengen, evenmin wordt hierdoor een reeds uitgebracht advies herroepen. Niettemin zijn de beide kamers daarna verplicht haar te nemen besluiten aan een zodanige uitspraak te toetsen.

In aangelegenheden betreffende het secretariaat, vaststelling van het jaarverslag, benoeming van agenten en voorts in andere zaken van algemene en principiƫle aard ter beoordeling van de voorzitter, besluit de raad in verenigde vergadering.

Artikel 5

Iedere voogdijraad is samengesteld uit een door Ons te bepalen oneven aantal leden, dat de voorzitter inbegrepen, ten minste vijf en ten hoogste vijftien bedraagt. Bij de in artikel 3 genoemde voogdijraden is iedere kamer, haar voorzitter inbegrepen, samengesteld uit ten minste negen en ten hoogste vijftien leden.