LIJST 2 VAN AANHANGSEL I De kleine U.S. 7 (c) schepen

Bontekoe Both

Maetsuycker Swartenhondt T asman Thedens van der Lijn Van Heutsz

AANHANGEL 2 Betekenis van bepaalde termen

1. Voorvallen, in verband met de vaart ter zee

De in artikel 3 sub F, en artikel 4 sub A (1) van deze overeenkomst gebezigde term „voorvallen, in verband met de vaart ter zee omvat schade, aangericht aan al dan niet vaste of verplaatsbare kustgebouwen, hulpmiddelen voor de scheepvaart en haveninstallaties, tengevolge van operaties ter zee.

2. Inbeslagneming

Toegepast op handelingen door de Amerikaanse Regering verricht, wordt onder de term „inbeslagneming" zoals gebezigd in artikel 3 sub F, en artikel 4 sub A (4), van deze overeenkomst, verstaan: al naar gelang dit het geval is, vorderingen en overnemingen ingevolge de Act of Congres van 10 October 1940, 54 Statutes at Large 1090, en aanvullingen daarop, of ingevolge de Act of Congres van 16 October 1941, 55 Statutes at Large 742, en aanvullingen daarop.

3. Rechtspersonen

De term „rechtspersonen", zoals gebezigd in de eerste zin van artikel 4 van deze overeenkomst, omvat openbare lichamen van welke aard ook, die de Amerikaanse nationaliteit bezitten, en, zoals die term gebezigd is, in artikel 4 sub A (1), (2) en (4) van deze overeenkomst, zijn daarin begrepen openbare lichamen, van welke aard ook, die de Nederlandse nationaliteit bezitten.

4. Wapenen, munitie en oorlogstuig

Zoals gebezigd in artikel 9 van deze overeenkomst, wordt onder de term „wapenen, munitie en oorlogstuig" verstaan de soorten van goederen, opgesomd in de Proclamatie Nr 2717, van de President der Verenigde Staten, gedateerd 14 Februari 1947, 12 Staatsregister 1127.