§ 14. Voorrechten en immuniteiten worden aan de vertegenwoordigers van Leden niet toegekend voor het persoonlijke voordeel van deze individuële vertegenwoordigers, doch ten einde de onafhankelijke uitoefening van hun functies in verband met de Verenigde Naties te verzekeren. Derhalve heeft een Lid niet alleen het recht, maar is het verplicht afstand te doen van de immuniteit van zijn vertegenwoordiger telkens wanneer naar het oordeel van dit Lid de immuniteit aan de loop van de gerechtigheid in de weg zou staan en van de immuniteit afstand kan worden gedaan zonder dat inbreuk wordt gemaakt op het doel, waarvoor de immuniteit wordt toegekend.

§ 15. De bepalingen van § 11, 12 en 13 zijn niet van

toepassing tussen een vertegenwoordiger en de autoriteiten varde Staat, waarvan hij een onderdaan is of waarvan hij de vertegenwoordiger is of is geweest.

§ 16. In dit artikel wordt de uitdrukking „vertegenwoordigers" geacht te omvatten alle gedelegeerden, plaatsvervangende gedelegeerden, adviseurs, technische deskundigen en secretarissen van delegaties. __

Artikel V.

Functionarissen.

'§ 17. De Secretaris-Generaal zal aangeven, op welke categoriën van functionarissen de bepalingen van dit artikel e11 art. VII van toepassing zullen zijn. Hij zal 'deze categorièn voorleggen aan de Algemene Vergadering. Daarna zullen deze categoriën aan de Regeringen van alle Leden worden medegedeeld. De namen van de functionarissen, die in deze categoriën begrepen zijn, zullen van tijd tot tijd ter kennis van de Regeringen van de Leden worden gebracht.

§ 18. De functionarissen van de Verenigde-Naties zullen-

(a) vrijgesteld zijn van rechtsvervolging met betrekking tot woorden, door hen gesproken of geschreven, en alle handelingen, door hen verricht in hun officiële hoedanigheid ;

(b) vrijgesteld zijn van belasting op de salarissen en emolU" menten, welke door de Verenigde Naties aan hen worden ui betaald;

(c) vrijgesteld zijn van nationale dienstplicht;

(d) te zamen met hun echtgenoten en van hen afhankelijke verwanten vrijgesteld zijn van immigratiebeperkingen eD vreemdelingenregistratie;