DE PAD V INDEK.

Van „De Padvinder”. En wat zal dit nieuwe maandblad jullie brengen? Wel, inde eerste plaats zullen we met alle kracht trachten in dit blad den echten padvindersgeest van frischheid, opgewektheid en andere padvindersdeugden te handhaven. Afdeelings- en Hoofdbestuurs mededeelingen worden in beknopten vorm opgenomen; voor elk der troepen wordt een ruimte gereserveerd om de troepberichten te publiceeren; een technische rubriek; een spannend verhaal en verder een „diversen”-rubriek. De Redactie-staf. Toen het plan opkwam tot oprichting vaneen afdeelingsorgaan, was het enthousiasme ervoor treffend. En bij het samenstellen der redactie konden we ons de medewerking van zulk een uitstekende staf van redacteuren en medewerkers verzekeren, dat we dit maandblad vol moed de padvinderswereld zien ingaan. De redactie is als volgt samengesteld: Ph. Bn. VAN PALLANDT VAN EERDE, Commissaris N. P. O. voor Zuid-Holland; G. OPZOOMER, Troepl. le troep (pioniers), ’s-Hage; ,T. J. H. MARTIJN, Journ., Troepl. Setroep, ’s-Hage; L. F. E. COBLIJN, le Lt.-Aviat., Techn. Redacteur; A. W. COBLIJN, le Lt.-Aviat., Comm. N. P. 0., Gelderland; C. VERBURG, Redacteur Lichamelijke Opvoeding; J. F. SCHAAP, Troepl. Bn. v. Pallandt-troep. Behalve deze vaste Redactie, hebben we reeds diverse toezeggingen voor bijdragen voor dit nieuwe blad, alle van bekwame „deskundigen van hun onderwerp”. Vaarwel. Bij het verschijnen van „De Padvinder” moeten we vaarwel zeggen aan het „Maandbericht van den Bn. v. Pallandt-troep” en „De Maandrevue van troep 111 N. P. O. Den Haag”, die voor den 2en en 3en troep hun werk hebben gedaan en dus kunnen verdwijnen inde stoffige archieven. Leve „De Padvinder”. En nu daar gaan we! Als de patrouüle-leider op den omslag, springen we het leven in, pittig, vol vuur en goeden moed. Nog bescheiden van omvang, zullen we groeien met de jaren, zooals onze afdeeling groeide en zooals alles zal groeien, waar de echte padvindersgeest vaardig over is. Hoeden op den stok! Hiep-hiep-hiep... hoera!!

VAN DE ADMINISTRATIE. .. Proefnummers ter kennismaking zijn op aanvrage verkrijgbaar bij de Administratie van „De Padvinder”, Koordeinde 98, ’s-Gravenhage.

2e’s-Gravenhaagsche(Bn. Ph.v. Pallandt)-Troep Beschermheer: Ph. Baron van Pallandt van Eerde. Troepleider: J. F. Schaap, Bilderdijkstraat 11. Ass.-Troepleider: W. C. Burger. Instructeurs; W. de Vries, le Hulp bij O. en verpl., C. Verburg, gymnastiek. J. Pronk, zwemmen. Hoofdkwartier: Nieuwe Schoolstraat la. Patrouilleleiders: J. Steen, Ooievaars-patrouille, P. Handaal, Kievitspatrouille, J. Teunissen, Koekoekpatrouille. A. Westerbeke, Havikpatrouille, A. de Borst, Meeuwen-patrouille, (Drager van de troepvlag), R. Romer, Tijger-patrouille. Materiaal-meester: J. Jansen i/d. Wal. Cantine-meester: J. W. Witste. Bibliothecaris: D. Graadt van Roggen. Tamboer-majoor: L. Bouwer, le Hoornblazer: A. Westerbeke. Installatie. Op de 30 Januari 1.1. gehouden installatie legden de volgende jongens de P.V.-belofte af: P. F. Créman, Scharrer, Howell, Streng, Peetsved, Yelgersdijk, Graadt van Roggen, Créman, Nieuwland, Adama van Scheltema, Dei Kanter, Dronkers, Tiickerman, Van Basse, Sablerolle, De Bruijn, Mulder, Yntema, J. Wüste, W. Wüste, Romer, Faas, Stouttener, Ozenga, Boom en P. Platteel. Bevorderingen. le kasse Padvinder: J. F. Snel, P. D. Landaal, J. van Lier. V akinsigne lederwerker: Conard. kok: Vntema, Sablerolle. loodgieter: J. W. Wüste, Yntema, J. Wüste. timmerman: J. W. Wüste. bespieder: Snijders. hoornblazer; H. Hilders. gids: Faas, A. de Zoete. wielrijder: Strijd, A. Platteel. drukker: J. Wüste, W. Wüste. seiner: A. de Borst. Troepleidersbrief. Februari 1915. Beste Jongens, Een groot aantal van onzen troep werd einde Januari geïnstalleerd als leden onzer groote broederschap. Allen m’n beste gelukwenschen. Er is het laatste half jaar veel van de patrouilleleiders en leden van onzen troep gevergd. Het steeds toenemend aan-