DE PADVINDER.

tal bracht een berg instructie-werk met zich; nu dit alles echter geregeld is, hebben wede maanden Februari en Maart vrijwel de handen vrij om eens geducht te werken voor het jaarfeest op 24 Maart a.s., waarmede we het winter-seizoen sluiten. Denkt er aan, als de v. Pallandt-troep zooiets doet, dan ook alles inde puntjes. De financiën van den troep zijn gelukkig niet in ongunstigen toestand. Er is echter voor een grooten troep veel noodig. Daarom als jullie eens donateurs voor onzen troep kunt werven, doe je daarmee goed werk. Verder hopen we door ’t jaarfeest een kas-versterking te krijgen. Met het oog op de plaatsruimte moet ik deze maand zeer beknopt zijn. Tot slot willen we alle jongens in Den Haag aanmoedigen, om kalm en vastberaden, met opgewektheid deze twee maanden hard werken door te komen; dan gaan we het kampseizoen tevreden en voldaan in. Jullie aller Vriend, De Troepleider. Kievit. Opkomst zeer goed. Jammer, dat Snel, die reeds jaren inde patrouille was, ons heeft moeten verlaten; hij is bevorderd als ass.-patr.-leider bij de Havikken. Er werden verscheidene insignes behaald. P. D. LANDAAL. Ooievaaars. De patrouille is thans in orde. De kamer is geheel opgeknapt. Bijna allen zijn gereed voor 2e klasse. JAN STEEN. Havikken. Onze patrouille heeft een uitstekende nieuwe ass.- patr.-leider gekregen, Snel. Op Meijendell, hebben we een hut gebouwd en werken hard om meer 2e Wassers te krijgen. Pas is er weer één afgeleverd. WESTERBEKE. Koekoeken. De patrouille gaat goed onder den nieuwen patr.- leider Teunissen. Volgende maand meer bijzonderheden over „reuzenvorderingen”. HOPMAN. Meeuwen. Door Hilders, De Zoete, A. Plaèteel, Faas en mij zelf zijn eenige vakinsignes behaald. Wij leeren allen op ’t oogenblik zwemmen en werken hard voor het a.s. jaarfeest. Opkomst kon beter. A. M. C. DE BORST. Tijgers. Onze patrouille is bijna gereed voor 2e klasse en legt zij zich speciaal toe op telegrafie, voor het a.s. jaarfeest. R. RöMER. N.B. Willen de patrouilleleiders er zelf aan denken steeds vóór den 15en hun patrouille-berichten in te zenden? TROEPLEIDER.

Cursussen. Cursus brandweerman (Brandweerkazerne). Te regelen door den instructeur. Dinsdags half S—half 10: Fluit-instructie. Woensdags half B—9 uur: Hoornblazers en tamboers. Woensdags half B—half 9 uur: Sein-instructie. Donderdags half B—98—9 uur: Cursus technicus. Donderdags 9—lo uur: Cursus verpleger (Bronovo). Zaterdags 2—4 uur: Dierenverpleger. Ctublokaaldienst. 20 Februari: Ooievaars-patrouille. 27 ~ Kieviten-patrouille. 6 Maart: Koekoeken-patrouille. 13 ~ Meeuwen-patrouille. 20 ~ Havik-patrouille. 27 ~ Tijgers-patrouille.

3e ’s-Gravenhaagsche Troep. Troepspreuk: Waakt, werkt en weest nuttig.. Opleidingscursussen. De heer Steinbuch komt tot ons met de navolgende hoogst belangrijke vragen; Zijn er van Troep 111 (en wie) die opgeleid willen worden in: het fotografeeren; het pionieren (bruggen slaan enz.); de automobieltechniek en het autovak (chauffeur); het een of ander muziekinstrument (en welk); het teekenen en schilderen? Zijn er ook jongens, die graag ’t een of ander vak. willen leeren en welk vak? Aanmelding uitsluitend schriftelijk bij den heer Steinbuch (Corn. Speelmanstraat 42) of bij den Troepleider Martijn (De Riemerstraat 101). In het auto-technicum van den heer Steinbuch was één leerlingplaats vacant. Een onzer jongens mocht daarvoor in aanmerking komen, wat wel een boffer mag heeten. Niet het minst mogen we ook dankbaar zijn voor deze nuttige cursussen. Als oud genie-officier in N.- tndië en ged. ingenieur, mag de heer St. hier wel een alleszins bevoegd leeraar genoemd worden, waarvan de jongens heel wat praktische kennis kunnen meenemen. Keuring. Dr. Rademaker, Adr. Pauwstr. 43, is zoo welwillend onze jongens geheel belangloos te keuren. Met de eerste afdeeling is 7 Februari aangevangen. De jongens die voor de andere Zondagen zijn aangewezen, moeten zorgen steeds precies op den aangegeven tijd (9)4 uur) bij Dr. R. present te zijn. Examens. Het volgende tweemaandeiijksche 2e en le klasse examen heeft Zaterdagavond 27 Maart