DE PADVINDER.

engen kring, een gezellig samenkomen van allen, die bij de Almelosche padvinderij betrokken zijn. Dezen zomer echter zullen we ons lustrum op ’n meer luisterijke manier vieren; over deze plannen is ineen afzonderlijk berichtje een voorloopige raededeeling te vinden. Het bestuur van onze afdeeling heeft besloten, dat inden H.J. B. het hoofdleiderschap zal blijven bestaan. Tot ons aller groote genoegen zal dus de heer Mantingh ook in ’t vervolg onze hoofdleider zijn. Als gevolg vaneen beslissing van den Eereraad heeft het Afdelingsbestuur de namen vaneen drietal jongens uit het troepregister geschrapt. Wij hopen, dat zoo iets in onzen troep nooit weer noodig zal blijken. VAN BEUSEKOM. Amersfoort. „Lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekregen”. ’t Is onder dit motto, dat ik schrijven wil deze keer. Voor het eerst inde 4 jaar tijds heeft Amersfoort een Padvindersfcestje gehad. Dank zij den Heer Brn. v. Pallandt was dit avondje voor ons een succesavond. Wat je noemt „reuze” avond. De feestavond is gegeven in combinatie met de Afd. Amersfoort Nederl. Meisjesgilde. Keurig werden de vrije oefeningen uitgevoerd, de meisjes geleid door Mej. v.d. Aerg, die zeer veel succes had met haar werk. Een enkel tableau, de „Padvinder op het slagveld” en „Kampvuur” hadden ook veel succes. Vooral het laatste ging er in als koek. Andere afdeelingen kan ik aanraden het zelfde te doen. Ik had mijn jongens bij een tent om het kampvuur en gaf toen als antwoord op een vraag vaneen der jongens, een korte uiteenzetting van het doel en streven der Padvinders beweging. Dat onze avond zoo’n succes heeft gehad, is slechts dank zij den Heer v. Pallandt. Hem zij hiermede namens het Nederl meisjesgilde een hartelijk woord van dank gewijd. Tot slot een kleine waarschuwing. Voor en aleer men zich inlaat met den Heer A. de Miranda, zich noemende assistent troepleider der A. P. 5. zag ik gaarne dat men zich, om inlichtingen nopens deze heer, tot mij wende' Mutatiën: A. de Miranda wordt door mij afgezet als assistent-troepleider. je Hopman, LANDRÉ. Amsterdam. Laat ik aanvragen met te verklaren, dat hetgeen hieronder volgen zal, bestemd is, om gelezen te worden door allen, behalve door Amsterdammers, want deze laatsten zullen weinig nienws vinden ineen overzicht van hun eigen afdeeling, zooals ik mij Voorstel thans te schrijven. Ik zelf echter heb altijd veel belang gesteld in het leven en streven van mijn makkers, die in ons lieve vaderland verspreid wonen; en daarom vlei ik mij in het vertrouwen, dat dezen de contra-belcefdheid zullen hebben om eveneens eenige belangstelling te toonen voor hun kameraden, die temidden van weelderige veenderijen en frissche landdouwen met noeste vlijt en volharding de naam van Padvinder hoog houden. Het is met trotsch, dat ik deze woorden neerschrijf, want zonder grootspraak kan verklaard worden, dat inde Amsterdamsche afdeeling der N. P. V. bij groot en klein een animo heerscht die oorzaak is van voortdurend stijgen in bloei en vooruitgang. Vooral inde afgeloopen winter is dit zeer duidelijk merkbaar geweest' Niet minder dan vijf van de twaalf troepen hebben een fancyfair gehouden, waarbij voorwerpen verkocht werden, die uitsluitend door de jongens zelf vervaardigd werden. En bij allen was het succes buiten verwachting groot en leverde het batig saldo een flink bedrag inde troepkas. Ook de organisatie der afdeeling is goed geregeld. Een treffend bewijs hiervan was de uitvoering van het plan van den heer Balster, dat in het vorige nummer beschreven is. Op den dag van den terugkeer van den heer Tegelberg werden om

omstreeks drie uur alle P. V.’s opgeroepen, om zich om acht uur te verzamelen, met het gevolg, dat op dien tijd ongeveer alle jongens aanwezig waren. Men zal mij moeten verontschuldigen, dat ik hier mijn eigen afdeeling eenigszins inde hoogte gestoken heb. Laat ik volstaan met te verklaren dat alle leden bezield zijn door de ware Padvindersgeest en dat de jongens zonder uitzondering beseffen wat de beteekenis is van Padvinder te zijn. Om een algemeen overzicht te schrijven zou voor dit keer te uiigebreid worden. Ik wil daarom slechts enkele punten opnoemen, opdat een buitenstaander eenige indruk van Amsterdam kan krijgen. Omtren de uitgave der „Mededeelingen” heeft men reeds vroeger iets kunnen lezen. Het hoofdkwartier is gevestigd Nieuwe Kerkstraat 123 terwijl bijna alle troepen in het gelukkige bezit vaneen troelokaal zijn met een eigen bibliotheek. De afd, is in het bezit van eenige roeisloepen, terwijl a.s. zomer een schitterende klipper in gebruik genomen zal worden. Voor het verkrijgen van vakinsignes leggen de P.V.'s een examen af ten overstaan vaneen insigne-commissie. De oefeningen vinden geregeld plaats. Dikwijls trekken enkele troepen tezamen erop uit en menigmaal wordt er een tocht ondernomen naar het Gooi of naar de duinen. Het aantal leiders en ass. leiders bedraagt ongeveer 20, terwijl omstreeks 400 P.V.’s bij onze afdeeling zijn aangesloten. Dit zijn enkele bizonderheden die, naar wij hopen, een algemeene indruk van Amsterdam zullen kunnen geven. Wij stellen ons voor, om in 't vervolg geregeld een kort overzicht te schrijven over de verschillende gebeurtenissen der afgeloopen maand. Laten de andere afdeelingen inde kracht en de energie, die van de hoofdstad uitgaat, een aanleiding vinden om met minstens evenveel animo de zaak der Padvinderij te dienen. D. H. Het alarmsysteem. Dinsdag 4 April is het alarmsysteem van den heer Balster (zie Padvinder No. 14) voor het eerst in werking geweest. De ordenansen werden ’s middags om 2 uur door het PI. Comité gewaarschuwd, doch daar de meesten naar school of kantoor waren, kregen zij het bericht pas om pl.m. 5 uur. Om half zes waren alle Padvinders gewaarschuwd, ’s Avonds waren op het punt van bijeenkomst pl.m. 250 jongens bijeen. Alle troepen waren aanwezig, behalve de 4e troep, deze was dooreen uitvoering verhinderd'op te komen. Het resultaat is dan ook een ieder zeer meegevallen en dient voor andere groote afdeelingen beslist aanbeveling. (Red. Afd. Amsterdam. 5e Carpenter-troep. Eere-Troepleidster: Miss Eva Austin Carpenter. Ass. Troepleider \ P. van Delft. Clublokaal: Heerengracht 394. Tuinen: Hofwijck Dalialaan. Troeprapport. Deze maand is er hard inde tuinen gewerkt. Er is gespit, gemest en gezaaid geworden, dat het een lust was, en op het oogenblik staat de bloemkool en sla al een flink eind bovenden grond. ledere patrouille heeft een stuk tuin van plm. 100 M2, welke geheel voor groetenbouw wordt .gebezigd. Alle patrouilles gezamelijk hebben een bloementuin. Op de Patrouilleleiders vergadering is besloten de troepoefeningen om de 14 dagen te houden en de andere Zondag voor vrije patrouilledag te houden. Er zijn 48 padvinders 2de klas geslaagd voor Padvinder le klas en 3 padvinders 3de klas voor 2de klas. Verder zijn er 4 nieuwe leden bijgekomen en hebben 2 Padvinders hun loffelijk ontslag gekregen. D. O. D. Delft. Hopman; A. v. Deussen. Ass. Troepleiders: J. Siertsema. C. Beukers, K. M. E. Ladestein. Van de afgeloopen maand valt niet veel bijzonders te zeggen. Er zijn enkele aangename oefeningen gehouden. Bij de instal-