DE PADVINDER.

Delden, Gymnastiekles wordt ons welwillend verstrekt door den heer E. Versaevel. Met Paschen zal er een fietstochtje gemaakt worden. Al de jongens zijn daar zeer mee ingenomen. Zoo houden wijden moed in onze jongen pas opgerichte troep. Th. S. Zaandam. Juist had ik mijn vorig verslag gepost, toen men mij kwam mededeelen, dat de huur van ons clublokaal met 50 pCt. verhoogd zou worden, Het is te begrijpen wat zulk een verhooging in dezen tijd zeggen wil, van donateurs ontvangen wij bovendien per jaar befrekkelijk weinig. Daar dit lokaal echter toch niet groot genoeg meer is om er onze troepavonden naar genoegen te doen plaats vinden, besloten wij. dadelijk naar een ander om te zien. Alhoewel wij vreesden, dat ons dit, vooral met het oog daarop, dat elk hoekje en gaatje der stad gevuld is met watersnoodvluchtelingen niet zoo gemakkelijk zou vallen, viel het ons bijzonder mee. Vaneen oud Bestuurslid, den heer A. Heijn, ontvingen wijde toezegging een groot leegstaand huis tot clubgebouw in te richten; een teeken, dat in Zaandam nog menschen wonen, die begrijpen wat de Padvinderij noodig heeft.

Een woord van hartelijken dank aan den heer Heijn voor het vele goeds, dat hij ons sinds de oprichting der Padvindersvereeniging bewezen heeft. Voorloopig zullen we nog in ons oude lokaal blijven, daar „Ons Clubhuis”, dat door Oostzaansche vluchtelingen bewoond wordt, nog nietin gebruik zal kunnen worden genomen. Oostzaan zal echter binnen enkele dagen weder droog zijn, misschien kunnen we nog inde Paaschvacantie met de inrichting van „Ons Clubhuis” een aanvang nemen. Wij zullen hard moeten werken om het naar onzen zin in te richten, we mogen er gelukkig zooveel in vertimmeren als ons goeddunkt; echt werk voor onze jongens. Eindelijk is dan toch de datum onzer propaganda-avond vastgesteld, en wel op den 27 n April a.s.. jammer, dat wij niet in staat zijn, hiermede een feestelijke herdenking van het 5-jarig bestaan der „Zaanlandsche Padvinders Vereeniging” te doen samenvallen. Ik herinner mij nog hoe wij, j.l. Maart 5 jaar geleden, op de Burcht stonden aangetreden, wachtend op de boot uit Amsterdam, die ons een Amsterdamsch leider zou brengen om ons inde dingen der Padvinderij in te wijden, een aardig denkbeeld, dat dezelfde leider, M, den Ouden, waarmede wij destijds zulke prachtige oefeningen hielden, nu onze hopman is. Laat ons hopen, dat zijn leiding een evengoede uitwerking zal hebben als in 1911, zoomogelijk een nog betere. E,

Losse nummers van dit blad, alsmede onze andere uitgaven zijn verkrijgbaar bij de ondervermelde firmas:

Amersfoort- J. Valkhotf Amsterdam. J. Jukkers Dekker, N. Spiegelstraat 33-35. „ P. P. Hemerijck, Willemsparkweg 15. „ Firma C. Piekart, Leidsche straat 83. „ M. M. Olivier. Rokin 70, Apeldoorn. J. T. L. Wachter. Appingedam. D. Krol. Arnhem. H. B. Breyer, Bakkerstraat 45. Brommen. G. C. van Deventer. Bussum. R. Los, Nassaulaan 33. Delft. J. Waltman Jr. Dokfcum. I. Bergsma, v.h. A Schaafsma. Dordrecht. Morks en Geuze. Eindhoven. . P. E. van Biere Bijsterveld. VGravenhage. W. J. van Hoogstraten, Koordeinde 98. „ F. C. Koens, Bankastraat 2a. Goes. P. A. H. Pieterman. Gouda. Firma Wed. Kousbroek. Haarlem. G. W. Groeneveld, Zijlstraat 71.

den Helder. P. Spruit. Helmond. J M. v.d. Burgt 's-Hertogenbosch- T. K. Ytsma, Hilversum. J. Reddingius. Hoorn. Vermande Zonen. Leerdam. H. Buis. Leiden. Fa. C. Kooyker, Nieuwe Rijn. Maastricht. J. Meyer-Dupuits, Groote straat 27. Middelburg. Firma Baurdoux, Lange Burg B. 22. Nijmegen. H. Prakke, van Broeckhuysenstr. 4. Roermond. Firma Heuri van den Marck. Rotterdam. Boymans’ Boekhandel, van Hogendorpsplein Schoonhoven. S. en W. N. yan Nooten. Utrecht. Firma P. J. Zandvliet, Oude Gracht, Hamb. brug 76. Vento. Firma Wed. H, H. Uyttenbroeck. Wormerveer. D. Spaander. Zeist, Zeister Boek- en Kunsthandel, (J. F. Marsman). Zutfen. J. Nijkamp.

INHOUD: Officiëele berichten blz. 319 Van de redactie „319 Van de administratie „321 Correspondenten 321 Het spoor inde lucht „ 322 Op de zwerftochten van Arendsoog • . „ 323 Brieven van Piet Handig „ 324 Uit de natuur 325 Ons avontuur in het Hoefje „ 326 Rondom de roode lamp „ 331

Foto-brieven van Charley Click Clack . . „ 332' Iste klas „ 333 De bloembollen „ 335 Aan ’t kampvuur 337 Zijn weg gevonden „ 340! Wat zal ik worden . „ 343, Kampterreinen „ 344 Knipsels . „347 De groote dag „351 Nagekomen copy „ 352 Afdeelingsberichten 352