DE PADVINDER

bereiding, terwijl een aantal oefeningen den eersten tijd zullen worden gewijd aan lichaamstraining. Laat deze maand het motto zijn : Houdt goeden moed ! B. Afgeschreven wegens vertrek: T. Dantuma. Vertrokken naar Leeuwarden : O. Banga. C. Sax. naar Wageningen: A. Banga. De laatsten zullen inde schoolvacanties aan onze oefeningen deelnemen. Overgekomen uit Almelo: J. Sonnema. * ♦ ♦ DORDRECHT. Redacteur, Uw briefkaart ligt me op m’n schrijftafel aan te gapen; het is reeds de tweede aanmaning om mijn copie voor deze maand in te zenden doch, eilacie, beste redacteur, de jongens zeggen: „’k Weet niks“ en ik weet werkelijk ook niks. De troep (waarom zou ’k het onder stoelen of banken steken?) heeft deze maand geslabakt. Veel jongens waren met hun vacantie niet thuis, dus de opkomsten schraal. We zijn begonnen met de nieuwe N. P. V.-eischen Het algemeene offensief is begonnen maar ’t is zulke zware kost dat we geen doorbraak kunnen forceeren. Maarde insignes en armbanden kwamen aan en die hebben we nu aan- en opgedaan; dat is toch vast ’n begin. De fusie gaat in Dordt goed, mijn collega Zoutewelle van den Eersten Troep, helpt uitstekend alles nu gelijk en gelijkvormig te maken. Zaterdag a.s. hebben we onze eerste gemeenschappelijke oefening. Ik ben nog steeds niet geslaagd met het afdeelingsbestuur, toch blijf ik hopen. Zeg, Redacteur, wat is die boel van de N. P. V. duur! Ai, ai, onze spaarpotten! Een nikkel lelietje 20 cents! Oef oef. (In Engeland 5 cents). Groene en oranje armbandjes ’n kwartje. (In Engeland P. L. stripes 10 cent). Kunt U hier niet ’n inktvlek laten drukken of zoo iets, U ziet toch duidelijk in mijn copie dat ’k ’n traan stortte over mijn troepkas! Hopman MAK. ♦ * * GOES. De afdeeling „Goes“ heeft voor het eerst gekampeerd met 10 padvinders. Wij vertrokken 15 Augustus met den trein van 9.55 tot Woensdrecht. Toen ging het gepakt en gezakt per rijwiel verder tot bij Hoogerheide op den weg naar Putten bij de hofstede Jagersrust, waar inde door den heer Arnoldi (voorzitterj plaatselijk bestuur), ontgonnen heidegronden het bivak werd opgeslagen. Wij hebben daar drie emotie volle dagen en nachten doorgebracht. Vrijdag den 18en, zijnde jongens per fiets van het kampterrein weer naar Goes gereden, waar wij allen tegen den avond in beste conditie aankwamen. Dooreen doelmatige dag-verdeeling, zoodat telkens weer gerust kon worden, werden de 50 K.M. op gezellige wijze afgelegd. Zingende kwamen wij onze woonplaats binnen, waar onze voorzitter de hongerige magen met een keurig dinértje tevreden stelde. Eender ouders was bij de aankomst aanwezig, en dankte den heer Arnoldi ineen korte rede voor alles wat hij gedurende de kamptijd voor ons gedaan heeft. Die lof was zeer verdiend. Verder heeft het comité een grooten vruchtentuin, naast het gebouw van het Leger des Heils gepacht. Uil f ifljftifTf! iTajBmfISSSSI |H||X ii'jal HEMIaSHHFS f É H I6im00III?Sf5ou fNS m.M M k VB I n neoerS !■ §i* i ii i'Y» qjaBWS :s Wi Wi jlVf'fk

Deze tuin is bestemd voor oefeningen. Op dezen grond zal tevens door de jongens, onder deskundige leiding, op een cementen vloer een eigen houten clubhuis gebouwd worden, waarbij wij op de hulp van onze aardige buren, de Middelburgers mogen rekenen. Zaterdag 9 September hebben wij een gezamenlijke oefening gehad met dezen. Tot mijn spijt moet ik nog mededeelen dat onze le vaandrig Graadt van Roggen, om redenen, oneervol ontslagen is en dat hem door den Districtcommissaris den heer Hendrikse verboden is in Zeeland in padvinders uniform te loopen. Ass. Troepleider tit. J. F. VAN DE LEEUW Jr. * * * ’S-GRAVENHAGE. Wellicht eender plaatsen, waar de fusie het moeilijkst te bewerkstelligen is, is wel Den Haag. Een heuglijk feit mag het daarom wel genoemd worden, dat we kunnen publiceeren, dat ook' inde residentie nu slechts één afdeeling N. P. V. bestaat. Als bestuur is benoemd: Dr. R. Romer, Voorzitter, Laan Copes 30. Dr. J. A. Rademaker, Secretaris, Adr. Pauwstraat 43. Jhr. J. W- Schorer, ondervoorzitter. F. J. Oudendal, Penningmeester, tevens vormende het Dagelijksch Bestuur. Verder de heeren: Ph. Bn. van Pallandt van Eerde. N. C. Kist. J. F. Schaap. G. F. Steinbuch. F. W. van Oppen. C. D. Viehoff. A. Zahn. J. L. Koningsveld. Dr. P. C. Dijkgraaf. J. A. K. van Hasselt. J. M. Rombouts. S. * * * ’S-GRAVENHAGE. ’n morgen in H kamp van de Haagsche C, J. M. V.-padvinders bij Maarsbergen. „’t Is zes uur, hopman,“ wordt door de wacht gemeld. De hopman staat op, kijkt even buiten z’n tent en roept „reveille!“ De wacht gaat naar ’n tent waarin hij ’n hoornblazer weet en schudt dien wakker... na enkele oogenblikken golven door de vroege-morgenstilte de toonen van den signaal-hoorn ... In die tent wat gewoel, dat ’t ontwaken meebrengt; even later in ’n andere, ’n geeuw en ’n „goei morgen“-roep... allengs meer geruchten van ’t ontwakende kamp. Weldra komen, eerst uit deze, dan uit gene, ja uit alle tenten ’n paar jongens de morgenkoelte instappen. Ze wasschen zich, gaan naar de keukens en doen hun corvee-dienst, waarvoor ze dien dag zijn aangewezen. Niet lang duurt ’t, of ook de anderen komen hun tenten uit, sommigen al met ’n nat hoofd, ’t geen ze aan hun respectieve patrouilleleiders te danken hebben, die ’n beker water, als middel om wakker te worden, voor hen onontbeerlijk achten... „Nu naar de meren“, dat is de eerste gedachte bij allen ... Even later zijnde kampbewoners op weg daar naar toe;alleen zij die corvee-dienst hebben, zijn achtergebleven in ’t kamp. ’n Kwartier loopen over heigrondeu en door dennenbosscfien... dan: in minder dan geen tijd spat en bruist het meer. De reine levenslust der lustige jonkheid viert hoogtij, ’t Klotst en botst en plast Op de schouders van den hopman klimmen ze, daarvan af bonsen de jongens met telkens meer buitelingen het heerlijke water in. De zon licht over den dauw van de velden; als ’n waas stijgt die dauw ten hoogte; de zon dringt als ’n vurigen bol daar door heen; steeds duidelijker wordt die bol, totdat de stralen ’t gewonnen hebben en de zon schijnt in volle klaarte. Zij beschijnt de blanke ruggen der jongens, die schateren van pret, de verrukkelijke morgenzonnewarmte genietend Teruggekomen in ’t kamp wordt dadelijk „vijf minuten vóór appèl“ geblazen; de patrouilles treden aan voor hun tenten. Na het sein „geeft acht“ is allés stil, want de hopman doet de ronde. Hij inspecteert de ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ u ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ ■■ SS SS SS 9S SS SS SS SS ■ ■ ■■ ■■ ■■ 3b BB BB BÉ BB Bb 3b BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB B« BB BB BB BB BB BB !; Borduursels, Vlaggen, Medailles, ■■ Insignes, Vaandels II Gebr. VAN OVEN DEN HAAG « H HOFLEVERANCIERS Wagenstraat 105 Teleloon Haag 813 ;; II:::::: s;;:::::::::::: s:::::::::::::: i:::":: ss * " s:: s::::