DE PADVINDER

8 uur precies begint en dat gedurende de uitvoering der verschillende nummers de toegang tot de zaal gesloten blijft. * ♦ » DEN HELDER. Door tijdgebrek zie ik me genoodzaakt m’n bericht in telegramstijl te schrijven. Ik hoop dat het ook in dezen vorm genade moge vinden inde oogen der talrijke lezers. 16 October. Bezoek van den Heer Mr. F. G. L. Driesen en den Heer A. J. Herbschleb uit Amsterdam. Een voor den Helder zeldzame prachtgelegenheid om eens van gedachten te wisselen over verschillende padvinders-kwesties. Inde afgeloopen twee maanden is er betrekkelijk flink gewerkt. De energie-kromme der afdeeling begint een merkbare stijging te vertoonen. Groot gebrek aan patrouilleleiders, wegens het eervol ontslag van 60 pCt. van het oorspronkelijke aantal. Daarom oprichting patrouilleleiderscursus, om de oudste en meest geschikte jongens op te kweeken voor patrouilleleider en ass.-patrouilleleider. Ondanks alle moeite, géén ruimer troeplokaal gekregen. Moeten ons dus voor den a.s. poolwinter, %oo goed als het kan in het oude en onvoldoende lokaal installeeren. Onze fancy-fair-plannen beginnen langzaam aan een meerder utopisch karakter aan te nemen. Tot slot aan alle leden van de groote broederschap een vroolijk en vruchtdragend Sinterklaasfeest toegewenscht. J. K. * « * ’s-HERTOGENBOSCH. Deze maand hebben plaats gehad: een troepoefening, een patrouille-oefening, een avond-oefening en de opening van het clublokaal. Woensdag 25 October is er een Eereraads-vergadering gehouden, waarop besloten is: le. De padvinders met het insigne „Handige Jongen44 zullen onder leiding van patrouille-leider K. Lamers, verschillende kampbenoodigdheden maken. 2e. Zaterdag 25 November wordt het insigne „Lichamelijke geoefendheid44 nog eens aan allen afgenomen volgens de nieuwe eischen der N.P.V. 3e. Er zullen voor dien tijd twee patrouille-oefeningen gehouden worden, n.l. op Zaterdag 28 October en op Zaterdag 18 November. 4e. Woensdag 1 November (Allerheiligen) wordt een oefening gehouden van den geheelen dag. Zaterdag 4 November zal er een avond-oefening zijn, en ’s middags geen oefening. Zaterdag 11 November heeft de feestelijke opening van het clublokaal en de uitreiking der jaarsterren plaats. se. Het is verplichtend op de oefeningen een hoed te dragen. 6e. De 7 nieuwelingen zullen geen nieuwe patrouille vormen, doch worden bij de andere patrouilles ingedeeld. 7e. Inde Kerstvacantie heeft erin het clublokaal een| installatie plaats. Be. Zondag 29 October speelt het eerste elftal der padvinders een voetbal-wedstrijd tegen het eerste elftal der adspiranten van de B.V.V. „Wilhelmina.44 9e. De patrouille-leiders en assistent patrouille-leiders hebben eiken Woensdagavond bijeenkomst in het clublokaal, waar over verschillende padvinders-aangelegenheden zal worden gesproken, en waar zij zich voor verschillende eischen zullen bekwamen, zooals koken enz. 10e. Na de opening van het clublokaal zal om de week het paarseén het groene vendel een gezelligen avond in het clublokaal hebben. Hiertoe worden de Zaterdagavonden gebruikt. Er wordt een commissie benoemd, die voor de veraangenaming dier avonden moet zorg dragen. De opening van het clublokaal is met allen luister gevierd. Even over acht werd het „Generaal saluut44 geblazen. Daarna betrad Hopman E.v. d. Mortel het podium en hield een korte, doch pittige rede. Hij begon met het aanwezige lid van het afdeelingsbestuur, den Heer Desertine, te bedanken voor de belangstelling, waarvan hij blijk gaf. Toen noemde hij de bepalingen op, waaraan degenen, die voortaan de gezellige avonden zouden bezoeken, zich te houden hadden, bracht

vervolgens een woord van lof en dank aan Z. K. H. Prins Hendrik en aan het Hoofdbestuur, voor de wijze waarop zij de padvinderij steunden en vooruit hielpen, waarna hij overging tot het uitreiken der jaarsterren. Daarna droeg de padvinder J. Aengenendt een zeer aardig versje voor, getiteld: „De Locomotief.44 Vervolgens las de patrouille-leider E. Elias een militaire schets voor, en toen traden de assistent patroui 11eleiders, v. Oijsen en R. Berger op ineen voordracht, getiteld „Jaap Potdeksel,“ die zeer veel bijval genoot. Hierna werd even gepauseerd, en na de pauze las E. Elias nog een militaire schets voor en droeg j. Aengenendt „De avonturen van mijn hoed“ voor, waarna de avond, nadat er nog een speech was afgestoken door Vaandrig Berger en door W. Desertine, den voorzitter der „Commissie tot veraangenaming der Zaterdagavonden/4 besloten met het zingen van het Wilhelmus en het Padvinderslied en met het blazen van de taptoe. G. J. COUVEE. * * * HILVERSUM. Van de afdeeling Hilversum kan gemeld worden dat de oefeningen de afgeloopen maand een goed verloop hadden. De opkomst was uitstekend op één keer na toen 8 jongens mankeerden. Wij hopen echter dat zooiets niet weer zal gebeuren en zullen maar denken dat het een vergissing van die acht geweest is. Door het bedanken vaneen patrouilleleider, wegens drukke werkzaamheden, waren wij genoodzaakt één van de patrouilles over de andere te verdeden, zoodat onze troep nu 5 patrouilles telt. Door 5 jongens werd met goed gevolg het examen voor het vak-insigné pionier afgelegd, terwijl voor het insigne wielrijder eveneens 5 jongens slaagden. Zondag 12 November j.l. werden door den Voorzitter namens het comité onzer afdeeling twee tweede Vaandrigs tot Vaandrig en ook een oud-patrouilleider tot Vaandrig titulair benoemd. Overigens viel er niets bijzonders voor. De Vaandrig, N. WITSEN. * * * HOORN. Wederom nadert de 15e der maand, zoodat het tijd wordt om mijn verslag in zee te sturen, om niet weer een spoed-aanmaningsbriefkaart te ontvangen. Het belangrijkste van het gebeurde inde afgeloopen maand is dat we wederom 2 van onze patrouilleleiders afscheid van ons zien nemen. In Juli: J. Zeylemaker, wegens vertrek naar Deventer. In September G. van Leyden, daar hij naar Velp vertrok en nu de laaste twee: P. Oosterchrist, wegens vertrek naar Schagen en H. Junge daar hij binnenkort onder de wapens moet komen. In hun opengevallen plaatsen zal binnenkort weer worden voorzien. Verder is Woensdag den Ben het 52e nummer van „Ons Blaadje44 verschenen. Een heele jaargang is verschenen. Nu de 2e. Het is te wenschen dat we dan een beetje gelukkiger zullen zijn daar we inde afgeloopen jaargang dikwijls last hadden van ’t weigeren der hectograaf, zoodat het blaadje eenige keeren niet kon verschijnen. We bezitten nu echter een goede cyclostyle; sinds we die hebben verschijnt het weer geregeld. We zijn nu ook druk bezig met ’t samenstellen vaneen gezellig avondje dat binnenkort zal worden gehouden. De voorbereiding voor ’t examen 2e klasse schiet nu ook flink op. Het examen wordt binnenkort afgenomen, zoodat ik de volgende maand de uitslag hoopte kunnen vermelden. A. D. GOEDHUIS, * * * LEIDEN. In mijn vorig maandverslag stipte ik reeds even het nieuwe propagandaplan aan. Meer in details het volgende: Op 23 December worden inde Gymnastiekzaal van de vroegere H. B. S. door de afdeeling Leiden, wedstrijden georganiseerd voor leerlingen van H. B. S., Gymnasium, Mulo-scholen en hoogste klassen

\J I T I C y A’c Wafelen en Poffertjes V ULJIYm 5 Prinsestr. 62 DEEENNI„GAkNo Teleph. 2769