liggen.“ De kleine slootjesspringers hebben zich overeen hek in veiligheid gebracht, bevreesd voor hetzelfde lot als van het pijpje inde groote hand, dat bijna fijngeknepen wordt. Maar plotseling draait de man zich om, het pijpje huppelt weer en de groote handen zijn in z’n zakken terecht gekomen. De reserve-nek kan voor een volgende keer bewaard worden en de groote slootjesspringer met de polsstok klokt de kleine slootjesspringers weer bij elkaar, die langs de randjes van het land weer over het hek komen aanstormen. Padvinders zijn toch altijd dapper? Ja juist, dat zei ik al. De Hoornsche padvinderssport wordt voortgezet. Woensdag 16 Juni dienstraad sinds wanneer? Laten we hopen dat de maatregelen en besluiten goed zullen werken voor de Hoornsche troep, S. A. NABER. Lochem. Inde Lochemsche troep begint gang te komen, we hebben 3 eindeweekkampen gehad, waarvan één in tevoren gebouwde plaggenhut, de anderen in zelfgemaakte tent. Kort daarna werd de voorloopige commissie vervangen dooreen vast bestuur: Voorzitter den heer van Krimpen, Secretaris den heer Hagens, penningmeester den heer Horst. Den heer Rigter heeft zich bereid verklaard voorloopig de leiding op zich te nemen, wat echter waarschijnlijk wel voor vast zal worden. Bovendien werden we hier geholpen door Terborg uit Winterswijk en de padvinders Hartman uit Assen. 20 Augustusl hopen we ons groote kamp te hebben onder Haarlo, terwijl we smachtend uitkijken, wanneer of de installatie in ’t zicht komt. P.L. HONDENPATR. Middelburg. Met den troep was het inden laatsten tijd droevig gesteld. Dit komt voornamelijk omdat het verstand tusschen bestuur en troep verloren was gegaan. Het bestuur verwachtte alles van den nieuwen hopman. Dit liep natuurlijk op teleurstellingen uit. Nu heeft weer hopman van Rijen, die sedert Maart hopman was over de beide troepen, ontslag gevraagd als hopman, secretaris en gewestelijk leider. Doordat het bestuur geen ligplaats voor de booten kan vinden, ligt de eene boot te ver-

drogen en de andere is half vergaan. De laatste weken gaat alles onder de leiding van de vaandrigs weer vooruit. We hebben een paar gezellige oefeningen gehoudeu. Fr zijn ook verschillende nieuwe padvinders bijgekomen, maar er zijn ook 2 patrouilleleiders en een 2e vaandrig vertrokken. Een welpentroep is opgericht onder de speciale leiding van vaandrig Glerum. Zij bestaat momenteel uit acht welpen, die weldra als gfeoefend krijger zullen worden geïnstalleerd. Verscheidene week-endkampen werden gehouden. i Voorloopig zullen deze echter niet meer mogen gehouden worden. BUF Winterswijk. Nu heeft ook onze vaandrig i te Lindum ons verlaten en bezitten we geen vaandrig of hopman meer. Jaren lang hebben we samengewerkt om de Winterswijksche troep samen te houden. Je weet nog onze kamptochten 1 samehgemaakt hé? naar den Haag, de Bilt, i Vorden, Almelo en de tocht der Winterswijksche ( zes, de pret die we samen beleefd hebben op i onze tochten ’s morgens. En ook zul je je onze vergaderingen herinneren waarin we dan meestal i aanmerkingen maakte op je werk. Laat dat i vergeten en vergeven zijn en laat het je in je j nieuwe betrekking goed gaan Jan. Ook onze ’ Willem gaat weg, hoewel de laatste jaren al 1 geen werkend lid meer, was hij toch nog bekend l inde troep. Laat het ook jou in Indië goed l gaan en wanneer je zwerft op Zee, denk dan : aan je padvindersvrienden in Holland. < Zutfen. Dank zij de goede zorgen van den hopman en van de bibliothecarissen en de vrij- l gevigheid van hen, is er een bibliotheek geopend ’ bestaande uit meer dan 300 boeken. ledereen < kan daar wat van zijn gading vinden. Je kunt l er bijv. de Engelsche grammatica vinden en 1 werken over electriciteit, romans in alle talen, 1 Shakespaere, Schiller, Heine, Pascal etc. Elke c week kan iedere padvinder er een ander boek j komen halen, mits het boek dat hij terugbrengt \ in goeden staat wordt afgeleverd.— examens 1; voor’t insigne zwemmen zijn afgenomen. Zondag I

AfdLeeliE&gsb.es’icHten..

11 Juli heeft on2e troep een groote sluipoefening gehouden, verbonden met een lichamelijke geoefendheid, Eerste Hulp, orienteeren, seinen en koken. De oefening liep zeer vlot van stapel en er was veel animo voor. Van weerskanten werd zoowel met list als met kracht gewerkt. Onderweg had er nog een ontmoeting plaats met. Vaandrig Volkmaers, die ook op de hei was met de Welpentroep, die het bezoek van den Districts-commissaris verwachtte. De boot van de waterpatrouille, die op het droge ligt (zoowel boot als patrouille) is bijna gereed om van stapel te loopen, hetgeen met verlangen wordt tegemoet gezien. PEACOCK. Soest. Onze Baarnsche buren hebben schijnbaar ons berichtje omtrent De Sportmiddag van de Groene Patrouille verkeerd opgevat en begrepen. Ter verduidelijking dienen wij ook nog te vermelden dat hier hoogst waarschijnlijk een drukfout is ingeslopen. Er had nl, moeten staan wat op het gebied van Sport gegeven werd enz en Baarn zal het toch wel met ons eenszijn dat het Sportgedeeltejvan het programma slecht was, daarentegen erkennen wij volmondig dat de voorafgaande Indianen pantomime werkelijk heel aardige momenten te zien gaf. Verleden maand werd er geregeld geoefend. De groepsvergaderingen werden geregeld gehouden en de verbandlessen. welke Dr. de Vos, zoo vriendelijk is ons te geven werden even eens met veel belangstelling gevolgd. De gepasseerde (1.1.) maand is echter wat levendiger geweest. Er was nl. druk geoefend voor klasse examens en vak insignes. Zoodat een vijftal jongens het insigne 2e klas behaald hebben, en een negental 3e klas zijn geworden.- Tevens zijn zij na hun examenplechtiggeïnstalleerd. De troep was wel niet geheel voltallig daar de installatie op een Zondagmorgen moest plaats vinden. De Hopman was jammer genoeg verhinderd, zoodat de voorzitter deze plechtigheid leidde. Eveneens behaalde eenige jongens het insigne lassowerpen en wielrijden.

DE PADVINDER. Alle stukken de administratie betreffende, als adressen, abonnementsgelden, advertenties etc. adresseere men aan de administratie ,fle Padvinder”, Wijnstraat 47, Dordrecht. Alle stukken, de redactie betreffende, zende men aan: den Heer f. F. Schaap, Obrechtstraat 485, Den Haag. De redactie beslist over het al of niet plaatsen van bijdragen en kan hierover geen correspondentie voeren. Niet geplaatste bijdragen worden retour gezonden alleen wanneer de inzending vergezeld is vaneen voldoende frankeerbedrag aan postzegels. Alle bijdragen zijn en blijven het eigendom der uitgevers, mits anders wordt overeengekomen. Abonnement, franco per post, voor Nederland f 3,~, voor Koloniën en Buitenland f4.— p. halfjaar. Abonnementen kunnen met elk nummer ingaan, doch slechts op 31 December eindigen. Zonder opzeggingwordt het ahonnementsteedsvervolgd. Gedeelten vaneen Jaar worden d 50 cents per maand berekend. Losse nummers f 0.60. Over het voor binnenlandsche abonnementen verschuldigde bedrag wordt halfjaarlijks, onder bijberekening van f 0.10 incassokosten, vooruit beschikt. Postcheque en Gironummer No. 2456. Abonnementen Koloniën en Buitenland steeds bij opgave of vernieuwing vooruit betaalbaar. INHOUD: Met den Kinderentrein naar Budapest pag. 215 De opdracht aan de De Professor „ 217 Stieren-Patrouille „ 235 De Verloren Stad „ 219 Voor de Patr.-leiders „ 238 Een jongen v.d. Prairie „ 227 Van de Redactie „ 239 Foto-Rubriek „ 233 Afdeelingsberichten „ 239