12 Juli 1913. DE PADVINDER.

wasschen of ze werken voor haar oadvindster-examens en leeren degelijk verbinden en eerste hulp bij ongelukken. Op de Tentoonstelling „de Vrouw” zagen velen het nut, dat men heeft van goed georganiseerde meisjestroepen. Zij genieten het voorrecht daar 'aarlijk haar padvindersideaal te kunnen vervullen door de gemeenschap te dienen. Laat iedere vrouw, die deze beeging in de stad harer inwoning "’il zien tot stand komen ons naam n adres sturen en ons melden of zij als toepleidster of comitélid et oprichten van padvindster-afdeengen wil helpen bevorderen. In Hattem zijn het een paar meisjes, ie hare moeders er toe hebben weten ie krijgen, deze zaak aan te pakken. In Hilversum zijn er reeds verscheidene dames, die zich voor de aak interesseeren, maar zij wachten op eene vrouw, die zich aan het Poofd wil stellen. Biljetten en circulaires ons werk ■treffende zijn te krijgen bij de tweede ondergeteekende. J. VAN DEN BERGH—VAN'TeIJN. A. DEN Ten—BOISSEVAIN, Keizersgracht 215, Amsterdam. Internationaal Padvinderskamp IJmuiden 1913. Verschillende bestuursleden en troepleiders van plaatselijke vereeni-

gingen hebben gevraagd of zij ook eenige dagen in het kamp zouden kunnen doorbrengen of daar eens een kort bezoek brengen. Voor zoover de ruimte dit toelaat, zullen zulke personen niet alleen gaarne toegelaten worden, maar zal hun komst zeer welkom zijn. Billijkheidshalve is voor hen het volgende tarief vastgesteld : nachtlogies (zonder dekens) en ontbijt fo.50, brood enz. om 12 uur f 0.25, middageten om 5 a 6 uur f 0.60, nachtlogies met volledig pension f 1.— per dag. De regeling van het spoorwegvervoer kan natuurlijk eerst definitief plaats vinden, wanneer alle inschrijvingen zullen zijn binnengekomen. Toch is door de H. IJ. S. M. reeds een spinneweb-dienst in elkaar gezet voor den 24en Juli. Afdeelingen uit het Noorden en Oosten van ons land vertrekken alle te zamen om 9.40 uit Amersfoort, wachten van 10.22 tot 11.09 in Amsterdam en komen om 12.05 in IJmuiden aan. Hierop sluiten de volgende vertrekuren aan: Apeldoorn 8.57, Heerenveen 7.18, Enschedé 7.34, Kampen 7.50, Deventer 8.37, Zutphen 8.25, Zwolle 8.39, Purmerend 10.31 en Wageningen via Ede—Utrecht 7.50. Voor het midden van het land zijn de vertrekuren Nijmegen via Resteren—Amersfoort 9.40, Arnhem zelfde route g.18, Utrecht en Zeist via Bildtstraat 10.37. Uit het Zuiden komen de Belgen met trein no. 14. Hun wagens zullen van Roosendaal af een specialen padvinderstrein vormen, die overal zal stoppen, waar deelnemers opgenomen moeten worden (dus in Lage-Zwaluwe, Dordrecht, Rotterdam, Schiedam, Delft, den Haag en Leiden). Deze trein komt om 12.30 in Ymuiden aan. Alle deelnemers moeten dien dag zooveel proviand meenemen dat zij daaraan voldoende hebben tot ’s middags 5 uur; het middagmaal van

dien dag vormt het officieele begin van de kampweek. Op 29 Juli zullen ter gelegenheid van de padvindersrevue voor Z. K. H. Prins Hendrik verschillende extratreinen loopen, zoowel voor gewoon publiek als voor de padvinders die niet het geheele kamp meemaken, maar toch aan deze Koninklijke revue willen deelnemen. Voor tarief van enkele maaltijden of logies per nacht, zie hierboven. Bizonderheden omtrent dezen treinenloop zullen eerstdaags ook worden aangeplakt op de stations en de bestelwagens der H. IJ. S. M. H. Menalda van Schouwenburg. Utrecht, 7 Juli 1913.

Nagekomen Veraenigingsbericiit. De N. P. O. Gastheer. Men schrijft aan het »Utr. Dgbl.” ; Een drietal padvinders uit Osnabriick, die een rondreis maken door ons land, en thans Arnhem tot bestemming hebben, waren gisteravond en gedurende den afgeloopen nacht de gast van de afd, „Utrecht” van de Ned. Padv. Organisatie. In haar clublokaal werden ze van het noodige voorzien, en slaapgelegenheid verstrekt. Nadat de bezichtiging der stad had plaats gehad, vertrokken hedenochtend de ondernemende padvinders onder betuiging van dank en een „auf wiedersehen”, om welgemoed hun reis naar het Geldersch Haagje te aanvaarden. Eenige Utrechtsche padvinders hebben hun „Brüder” nog een eindweegs vergezeld en werden verzocht er op aan te dringen, dat de leiders der N. P. O. alhier de uitnoodiging „hun spoedig een tegenbezoek te brengen” zullen aannemen. Moge de N. P. B. alhier bij een volgende gelegenheid zijn collega’s van de N. P. O. die hij de rol van gastheer waardig keurt, vroeger in kennis stellen met een en ander. Alsdan kunnen vooruit de noodige schikkingen gemaakt worden, en kan de N. P. O. nog beter de honneurs voor den N. P. B. waarnemen.

CORRESPONDENTIE. V.d. K. Amsterdam. Er zijn binnenkort veranderingen te verwachten die, naar te hopen is, ten goede aan dit blad zullen komen. S. v. E. T. Utrecht. Goed. A. J. de L. Middelburg. Best. de Red.