claudes. Fruit moet niet te lang of tweemaal worden gekookt. Hoewel het niet als ideaal voedsel dient te worden beschouwd, kan men vlees het best geven inde vorm van beef, lamsvlees, kip, konijn, lever, zwezerik. Vis heeft weinig voordelen boven vlees; men moet zeker zijn, dat vis vers is, anders kan men er beter niet aan beginnen. Geef steeds gestoomde of gekookte vis, geen gebakken. Shredded wheat, grape-nuts, tapioca, sago, rijst en broodpudding komen ook in aanmerking. Vermijd margarine, spek, worst, varkensvlees, gezouten en gedroogde vis, vlees dat tweemaal gekookt is, vlees in blik, gekruid vlees, wittebrood, gepelde rijst, groenten in blik, winkelgebakjes, fruit in blik, snoeperijen, zwaar en dikgesuikerd gebak, thee, koffie, alcohol, kruiden en pikante sauzen. Zorg, dat de groenten, aardappelen en fruit worden gekookt zoals het behoort. Stel het menu zo samen, dat geen grote kwantiteiten van één soort voedingsstof tegelijk worden gegeven. De maaltijden moeten eenvoudig zijn. De maaltijden moeten op vaste uren worden genuttigd en tussen de maaltijden in moet niet worden gesnoept. Het voedsel moet goed worden gekauwd.

WËEST PARAAT

Gedurende de maaltijd moet niet worden gedronken; wel is het goed, dat de jongens tussen de maaltijden in flink water drinken. Fouten; We eten teveel vlees. We gebruiken teveel wittebrood in plaats van bruinbrood. De groenten worden afgekookt in plaats van gekookt. Er worden teveel suiker en zoete spijzen genuttigd. Men gelooft, dat een overmatig gebruik van suiker de weefsels aantast en oorzaak is van bepaalde ziekten. Wc eten te weinig vers fruit. We gebruiken te weinig verse boter. Door slecht koken en de toevoeging van loogzouten wordt het voedsel gedevitaliseerd. De rassen met het beste physiek en de beste gezondheid leven op een natuurlijk, eenvoudig dieet van graanvruchten, fruit, groenten, tarwemeel, melk, boter en eieren. Wc kunnen de jongens, wat hun gezondheid betreft, een grote dienst bewijzen door hen te leren zich natuurlijk en goed te voeden. Ze moeten voldoende beweging, licht en frisse lucht hebben en begrip hebben van persoonlijke hygiëne en deze toepassen. Inde Beweging hebben wede middelen om de jongens gezond van lichaam en geest te maken.

~DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS”, Koninklijk Goedgekeurd Nat Hoofdkwartiers Alexanderstraat 20, Den Haag, Tel. 180660, Giro 150484 Beschermvrouwe: Hare Majesteit de Koningin

DISTRICTSCOMMISSARISSEN District Amersfoort: A. Blussé v. Oud Alblas, Utrechtsche weg 152, Amersfoort. A.D.C.: J. Laanbroek, Daen Fockemalaan 92, Amersfoort. District Amsterdam: J. A. Brederode, Hacquartstr. 9 Amsterdam (Z.). A.D.C. voor V.T.: T. Koot, Des Presstr. 18. A'dam. A.D.C. voor Verkenners der K.V.: F. Timmers, Spreeuwenpark Bhs, Amsterdam. A.D.C. voor Welpen der K.V. (stad Amsterdam):

Mej. M. Steins Bisschep, Prinsengracht 1025, Amsterdam. A.D.C. voor Voortrekkers v. K.V.: Dr. J. C. M. Pollman, Amstellaan 33, Amsterdam (Z.). District Arnhem: A. Oostcrlee, Bijleveldsingel 15, Nijmegen. A.D.C.: J. Sevenhuysen, Stalen Enk 3, Velp. A.D.C.: R. Dijkstra, Übbergsche Veldweg 119, Nijmegen. A.D.C. voor Welpen: Mevr. C. H. Sevenhuysen(Vervolg op pag. 62)